Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 19, 2022

Scroll to top

Top

1,161 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA MARCA – “Inter, gati nje oferte e rendesishme per lojtarin e Atletico Madrid?”

E FUNDIT NGA MARCA – “Inter, gati nje oferte e rendesishme per lojtarin e Atletico Madrid?”
Inter Club Staff

Rodrigo de Paul me sa duket mbizoteron ende te mendimet dhe deshirat e Interit me keta te fundit qe jane gati te hidhen ne sulm ne javet ne vazhdim.

Pas shume zerave ne ditet e kaluara ne Argjentine, tani gjithcka konfirmohet edhe ne Spanje ku De Paul po luan me Atleticon.

Gjithesesi, ne kete vere ai pritet te nderroje skuader sepse deri me tani nuk ka qene aspak ne pritshmerite e skuadres se re.

Per kete gje flet edhe Marca, e cila shpjegon: “Ne kete moment qe po flasim, shanset qe De Paul te shkoje tek Inter kane filluar te rriten.”

Marca - L'Inter non dimentica De Paul: l'Atletico Madrid pensa alle cessioni, i nerazzurri torneranno alla carica

“Lojtari shkoi te Atletico ne vere per nje shume rreth 35 milione euro, por ne fushen e lojes ka treguar shume pak.”

“Ideja fillestare ishte qe ti jepej vazhdimesi lojtarit, por merkato mund te paraqese nje mundesi te mire per Atleticon.”

“Edhe pse ata jane kualifikuar ne Champions, Simeone deshiron te beje disa ndryshime thelbesore sepse skuadra e ketij viti ka pasur shume probleme.”

“Nder te paret ne kete liste eshte De Paul, qe mund te lejohet te transferohet ne nje huazim me te drejte blerje pikerisht tek Interi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.