Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

517 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA SKY – Inter, Conte gati per nje perjashtim te madh ndaj Milanit? Nga minuta e pare do luaje…

E FUNDIT NGA SKY – Inter, Conte gati per nje perjashtim te madh ndaj Milanit? Nga minuta e pare do luaje…
Inter Club Staff

Interi po pergatitet per ‘Derby della Madonnina‘ ne Kupen e Italise qe eshte ne program te luhet sot ne San Siro.

Skuadra e Antonio Contes do te luaje kunder Milanit te Piolit, ne nje ndeshje qe vlen nje vend ne gjysmefinale.

Te dy skuadrat vine nga dy rezultate jo pozitive per ambicjet e tyre, edhe pse Interi ka dale barazim ndaj Udineses ndersa Milani ka humbur ne shtepi 0-3 ndaj Atalantes.

Por si do te luajne sot ne fushen e lojes skuadrat? Sipas Sky Sport, Interi diten e sotme mund te kete nje perjashtim te rendesishem nga formacioni kryesor.

“Gjithmone sipas lajmeve te fundit, Antonio Conte pritet te beje kater ndryshime kryesore ne formacionin e Interit.”

“Por bie ne sy nje mungese shume e rendesishme per zikalterit, duke qene se Hakimi pritet ta nise kete ndeshje nga stoli.”

“Ne vendin e tij do te luaje Matteo Darmian, nderkohe ne krahun e kundert pritet te luaje Ivan Perisic me Young qe do te lihet pushim.”

“Nderkohe, nga ora ne ore po konfirmohen zerat qe shohin edhe Kolarov me nje fanelle titullari ne kete ndeshje.”

“Formacioni i mundshem pritet te jete ky: Handanovic, Skriniar, De Vrij, Kolarov, Darmian, Barella, Brozovic, Vidal, Perisic, Lukaku dhe Sanchez.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.