Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

651 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E PAPRITUR – Serie A, dje ndodhi dicka qe nuk ndodhte prej plot 67 vitesh: qe prej 1955 nuk…”

E PAPRITUR – Serie A, dje ndodhi dicka qe nuk ndodhte prej plot 67 vitesh: qe prej 1955 nuk…”
Inter Club Staff

Dje ka qene nje nga javet me te vecanta ne Serie A dhe ka ndodhur dicka qe nuk ndodhte prej vitit te larget 1955.

Gjithcka ka nisur me skuadren e Interit qe ka vizituar ne oren e drekes Udinesen, duke e nisur me nje humbje 3-1.

Me pas, ka qene radha e Juventusit, qe ka humbur nje ndeshje te papritur ndaj skuadres se fundit ne klasifikim, Monzes.

Nderkohe, Edhe Roma ka rene pak me vone, ne shtepi, ndaj Atalantes, ne nje ndeshje te humbur ngushte 0-1.

Dhe ne fund, ka qene radha e Milanit, qe kane humbur keshtu ndaj Napolit ne shtepi me nje rezultat 1-2 duke mbetur vetem dy pike larg Interit.

Nderkohe, ne krye te klasifikimit ka fluturuar menjehere skuadra e Spallettit, bashke me Atalanten e Gasperinit.

Por qe te humbiste Inter, Juventus, Roma dhe Milan ne nje jave te kampionatit (edhe pse ndodhi cdo gje ne nje dite…), kishte 67 vite qe nuk ndodhte.

Ka qene ne fakt 13 shkurti i vitit te larget 1955 qe dicka e tille ka ndodhur dhe gjithcka e ka zbuluar sot OPTA.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.