Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 14, 2020

Scroll to top

Top

2,178 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Edin Dzeko tek Interi eshte ceshtje kohe: zyrtarizimi vetem pas dates 1 korrik!

Edin Dzeko tek Interi eshte ceshtje kohe: zyrtarizimi vetem pas dates 1 korrik!
Inter Club Staff

Corriere dello Sport nuk ka dyshime: Edin Dzeko do te veshe fanellen e Interit. 

Interi dhe Roma jane pak larg ne kete moment mbi vleresimin per boshnjakun. Por nuk ka asnje rrezik final mbi kete, por vetem pak pune per tu bere.

Kontakte mes paleve ka pasur dhe klubi zikalter nuk ka pasur ndonje nxitim, sepse e di qe lojtari deshiron te vije ne Milano dhe pasi kalon 1 korriku, Roma do te rrezikoje qe te humbase shume nga lojtari nese qendron ne kryeqytet. Por nderkohe, nje marreveshje pas 1 korrikut do te thote se ky transferim nuk do te peshoje ne FPF e ketij sezoni qe po lem pas.

Duke pasur keshtu dakordesine e lojtarit ne xhep Interi lundron ne ujra te qeta ne marreveshjen per te.

Keshtu, gjithcka pritet te mbyllet vetem pas 1 korrikut sipas Corriere dello Sport. Conte do te kete ne skaudren e tij nje sulmues qe ka kerkuar me ngulm qe pa ardhur ende tek Interi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.