Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

59 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fassone: “Gjithcka per turneun ne USA. Duam qe te rrisim marken”

Fassone: “Gjithcka per turneun ne USA. Duam qe te rrisim marken”
Inter Club Staff

“Do te jete nje pergatitje shume e mire ne prag te kampionatit te Serise A”. Ky ka qene komenti i drejtorit gjeneral te Interit Marco Fassone, i cili eshte pyetur nga Mediat e Shteteve te Bashkuara per sa i perket Guinness International Championship Cup, turne i cili do te luhet nga 27 korriku deri me 7 gusht ne Miami. Zikalterit sebashku me 3 klube te tjera kane dhene tashme ‘Ok’ per kete projekt: “Do te kete sfida shume te bukura duke pare se do te luajme me shkuadra te kalibrit te Real Madrid, Juventusit, Los Angelos Galaxy dhe shume te tjera me te cilat po bisedohet. Pres te shikoj ndeshje te verteta, dhe jo miqesore. Behet fjale per nje mundesi te arte per te rritur ‘brand’-in tone keto. Tani kemi dy objektive, Shtetet e Bashkuara dhe Azine. Nike eshte sponsori jone, dhe duam qe marka e Interit te kete rritje edhe ketu ne Amerike.” Keto kane qene fjalet e drejtorit gjeneral zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.