Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

721 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FOTO – Inter, vlera e ekipit eshte rritur per gati 300 milione euro! Zikalterit kane…

FOTO – Inter, vlera e ekipit eshte rritur per gati 300 milione euro! Zikalterit kane…
Bujar Berishaj

Merkato, sic dihet, eshte nje ceshtje e komplikuar.

Notat e merkatos, promovimet e dhena ne gusht mund te mos gjejne pergjigjje ne fushe ne fillim te sezonit.

Por vlera e ekipit mund te vleresohet me shifra ne fund te cdo merkatoje. Dhe kjo eshte ajo qe ben sajti i specializuar per kete pune, transfermarkt qe jep vlerat e skuadrave ne Serie A me Interin ne vendin e dyte.

Keshtu, vleresimi i Interit eshte me te vertete premtues. Ne shtatorit te vitit te kaluar, ne merkaton e parafundit, ekipi i Interit renditej ne vendin e peste ne Serie A sa i perket vleres. Zikalterit vleresoheshin me nje vlere prej 277,6 milione euro.

Kurse nje vit me vone, me merkaton qe tashme eshte e mbyllur, vlera e Interit me perberjen aktuale ka shkuar ne 557,6 milione euro. Me vleren e re te skuadres zikalterit renditen ne vendin e dyte menjehere pas Juventusit qe ka nje vlere prej 768,5 milione euro.

Ne vitin 2017 pas Juves ishte Napoli ne vendin e dyte, pastaj ishin Milan dhe Roma, me Interin te shkeputur per disa dhjetera milione edhe nga verdhekuqte nen shifren e 300 milione euro.

Nderkohe ne foton me poshte mund te shihni edhe klasifikimin ne pergjithesi te skuadrave ne Serie A sa i perket renditjes per vlere te skuadres:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.