Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

skuadra

FOTO – Inter, vlera e ekipit eshte rritur per gati 300 milione euro! Zikalterit kane…

24/08/2018, 23:12 |

Merkato, sic dihet, eshte nje ceshtje e komplikuar.

Notat e merkatos, promovimet e dhena ne gusht mund te mos gjejne pergjigjje ne fushe ne fillim te sezonit.

Por vlera e ekipit mund te vleresohet me shifra ne fund te cdo … Read More

Premium Sport – Inter, skuadra ne grumbullim. Neser do te punohet ekstra per…

27/04/2018, 22:25 |

Tashme vecse ka nisur grumbullimi i Interit ne Appiano Gentile.

Spalletti dhe lojtaret kane vendosur qe sonte te qendrojne ne Pinetina ne menyre qe te jene se bashku para ndeshjes se neserme me Juventusin.

Sic raporton Premium Sport, neser … Read More

Inter ne version “Piter Pan”: dje per zikalterit moshe mesatare rekord!

18/04/2018, 18:01 |

Te rinjte qe avancojne, por i japin Interit edhe 3 piket.

Dje, ne ndeshjen e luajtur ne menyre perfekte nga djemte e Spallettit dhe te fituar me rezultatin 4-0 ndaj Cagliarit, ka rene ne sy nje statistike teper e … Read More

Inter, detyrim te fitosh ne Bergamo: por kalendari i buzeqesh zikalterve. Perpara Juventusit…

14/04/2018, 10:24 |

Pas humbjes ne Torino, transferta ne Bergamo sot ndaj Atalantes per Interin ka nje rendesi teper te madhe.

Sepse te fitoshj ne fushen Atleti Azzurri d’Italia, te perfitosh nga derbi i Romes, mund te jete nje ndihmese shume e madhe … Read More

KLASIFIKIMI I SERIE A – Interi rikthehet ne zonen Champions me nje ndeshje me pak!

19/03/2018, 0:06 |

Te shumte ishin ata qe kishin projektuar nje humbje te Interit sot dhe nje largim i mundshem i zikalterve nga vendi i pare por skuadra zikalter sot tregoi nje prove te vertete kualiteti (do te thoshte Spalletti) por edhe karakteri.

Read More

Drejt Atalantes – Frymemarrje per Spalletin: Icardi eshte rekuperuar, ok edhe Pinamonti. Ndersa nderkombetaret…

15/11/2017, 12:43 |

Vetem lajme te mira per Luciano Spalletin me rifillimin e stervitjeve.

Mauro Icardi eshte rikthyer te punoje me grupin ne stervitjen e djeshme dhe sic eshte lajmeruar me pare, eshte plotesisht i rekuperuar nga demtimi ne … Read More

Inter: te gjithe lojtaret ne provim. Do te konfirmohen shume pak. Suning…

10/05/2017, 9:45 |

Faktikisht, me shkarkimin e Stefano Piolit dhe ardhjen e Walter Sabatinit, mer rruge keshtu, qe nga dita e sotme, programimi per 2017-2018, nga ana e Interit. 

Sipas La Gazzetta dello Sport, te gjithe lojtaret do te … Read More

Sky – Inter, tashme po qe Champions eshte i mundur: Nga Banega tek Kondo, pergjigje te atyre…

22/12/2016, 17:39 |

Interi e mbyll 2016 me nje buzeqeshje te madhe dhe jo vetem per 3-0 ndaj Lazios dje ne San Siro.

Stefano Pioli ka mare pergjigje nga loja, nga mentaliteti, por mbi te gjitha edhe nga njerezit … Read More

Ndermjet Piolit dhe skuadres, dashuri me shikim te pare: lojtaret zikalter jane bindur se…

14/11/2016, 12:46 |

Stefano Piolit i kane mjaftuar vetem disa dite per te hyre ne zemrate lojtareve te Interit dhe te klubit. Ajo qe ka ndodhur ndermjet ambjentit zikalter dhe tranjerit, sipas Gazzetta dello Sport, eshte me te vertete dashuri me … Read More

Inter, 3 drejtuesit kritikojne rende skuadren: “Nuk eshte vetem faji i De Boer, por edhe i juaju. Nderoni fanellen.”

02/11/2016, 11:22 |

De Boer eshte shkarkuar, por skuadra nuk eshte aspak pa faj.

“Java qe vjen, do te jete java e Stefano Vecchit dhe do te kete nje pergjegjesi qe nuk eshte aspak per te qeshur: te mbaje Interin … Read More

De Boer – lojtare, dicka eshte thyer: Skuadra ka lene shpirtin ne fushe vetem ndaj…

31/10/2016, 17:17 |

Pas te disates figure te keqe ne kampionat, e duke pare sjelljet e lojtareve te Interit ne fushe, duket se, ne kete pike, eshte i pashmangshem mendimi se lojtaret nuk jane me me tranjerin.

Ata kane … Read More

Gazzetta – Tone te larta nga ana e De Boer per lojtaret: “Ju nuk jeni nje skuader”. Ka pasur replika…

25/10/2016, 9:50 |

Frank De Boer fillon te heqe ‘gurickat’ nga kepuca. Sipas asaj qe thuhet nga Gazzetta dello Sport, dje, perpara stervitjes, tekniku ka grumbulluar skuadren per te bere nje diskutim. 

“Tonet jane rritur me shpejtesi ndermjet tranjerit … Read More

De Boer: “Interi i përsosur për mua, kontaktet e para pas Tottenham. Merkato…”

09/08/2016, 9:44 |

Vijnë fjalët e para të Frank De Boer si trajner zikaltër, ai u intervistua nga De Telegraaf. “Nuk e kam menduar dy herë, situata është e përsosur”, ka thënë ish-trajneri i Ajax. “Isha pak i befasuar nga interesimi … Read More

Me ne fund Interi ne duart e Mancinit: tekniku zikalter sot per here te pare…

04/08/2016, 9:57 |

Turneu ne Shtetet e Bashkuara dhe Europiani ne France kane ngadalesuar – ne menyre te pashmangshme – programet e Roberto Mancinit qe me ne fund sot mund te takoje te gjithe skuadren e plote per here te pare … Read More