Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

610 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

France Football – Kujdes Inter, dy skuadra te tjera nga Italia dhe Anglia ne sulm per Malcom: ja emrat

France Football – Kujdes Inter, dy skuadra te tjera nga Italia dhe Anglia ne sulm per Malcom: ja emrat
Inter Club Staff

Ne France vazhdojne te flasin per interesin e Interit per brazilianin e Bordeaux, Malcom, qe ne kete moment ka ngecur ne France sepse oferta e Interit nuk ka kenaqur skuadren e Ligue 1.

Per kete gje ka shkruar sot France Football e cila thote se mbi lojtarin tashme jane hedhur ne sulm nje skuader italiane nga Serie A dhe nje skuader tjeter angleze nga Premier League.

Interi ofroi per lojtarin rreth 7 milione euro per huazimin dhe 35 per te drejten e blerjes, por Bordeaux kerkoi ne kembim detyrim blerje dhe jo te drejte, pavarsisht shumes se larte per huazimin.

Per momentin situata ka ngecur dhe pikerisht per kete ka folur France Football.

Ja cfare thote ne faqet e saj gazeta me e famshme franceze per sa i perket sportit:

“Eshte bere nje soap opera e ardhmja e tij. Pista me e nxehte ishte ajo qe e dergonte tek Interi, por oferta e zikalterve nuk ka bindur Bordeaux.”

“Tani eshte nje skuader italiane ne gare per te: Roma. Lojtari i pelqen shume drejtorit sportiv te tyre Monchi, por edhe klubi kryeqytetas mund te kete probleme me oferten dhe formulen.”

“Pas saj eshte direkt Tottenham qe edhe e ka takuar skuadren franceze. Spurs duket se shume shpejt do te bejne nje oferte dhe e kane mundesine ekonomike te paguajne aq sa kerkon Bordeaux. Mendohet se klubi londinez ka 170 milione euro per te shpenzuar ne kete merkato.”

“Interi ne kete moment nuk eshte dorezuar, thjesht qe zikalterit ta dergojne kete operacion ne port duhet te bindin Bordeaux per te pranuar formulen e tyre.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.