Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

886 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazeta AS – Gabim nese mendoni se Modric do rritje rroge: ja deshira e tij e vetme! Por duhet qe…

Gazeta AS –  Gabim nese mendoni se Modric do rritje rroge: ja deshira e tij e vetme! Por duhet qe…
Inter Club Staff

Ka ankth ne shtepine e Real Madrid ne keto ore. 

Pas Zinedine Zidane dhe Cristiano Ronaldos, nje njeri tjeter me peshe mund te largohet nga Casa Blanca.

Behet fjale per mesfushorin me te mire ne bote, Luka Modric qe sapo ka fituar edhe Topin e Arte ne Boterorin e Rusese 2018.

Florentino Perez rikthehet sot nga Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe sipas te gjitha mediave do te takoje personalisht kroatin sot per te kuptuar qellimet e verteta te tij.

Pas lajmeve te shtypit italian, duket se edhe ne Spanje e kane kuptuar qe Modric ka nje deshire teper te madhe per tu larguar nga La Liga e per te nisur nje aventure te re tek Interi.

Kete gje e konfirmon gazeta spanjolle AS e cila eshte shume afer ambjentit te Blancos dhe shkruan:

“Modric deshiron te nenshkruaje kontraten e tij te fundit ne karriere pasi ka luajtur nje Boteror te mrekullueshem.”

“Pastaj ai asnjehere nuk e ka kuptuar pse Gareth Bale mer nje rroge me te larte se sa ai duke pare paraqitjet ne fushe.”

“Agjentet e tij sigurojne se ai ka nje deshire te madhe per tu larguar nga Real Madrid dhe kete gje nuk po e ben per te mare nje rritje rroge nga Real, perkundrazi.”

“Per Modric ne keto dite flet heshtja e tij. Kovacic i ka kerkuar shitjen Realit dhe i eshte plotesuar deshira. Edhe Ronaldos gjithashtu. Tani ai duhet te beje te njejten gje si ata: te kerkoje shitjen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.