Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 14, 2020

Scroll to top

Top

1,010 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter vendos Guarin ne merkato. Cila do te jete e ardhmja per kolumbianin?

Inter vendos Guarin ne merkato. Cila do te jete e ardhmja per kolumbianin?
Ardi Deda

Inter po organizon merkaton e tij, si ne hyrje dhe ne dalje. Keto dite po vijne te reja te rendesishme per te ardhmen e Guarin. Sipas Gazzetta delllo Sport, ne fakt, drejtori sportiv zikalter Piero Ausilio, i ka komunikuar agjentit te kolumbianit, se ne rast se do te vij nje oferte e duhur, mesfushori do te jete ne merkato. Keshtu pra pas rinovimit, Guarin kthehet serish ne merkato dhe tani ngrihet pyetja se cili mund te jete destinacioni i mundshem i lojtarit. Ne sfond eshte gjithmone Juventus sic eshte deklaruar dhe nga drejtori i pergjithshem Marotta: “Guarin? Kurre mos thuaj kurre”. Kjo eshte historia e nje futbollisti me potencialin e tij te pafund, qe ne fushe tregon shenja anarkie dhe qe zgjatja e kontrates me Interin deri ne 2017 dukej se e kishte nxjerre lojtarin perfundimisht jashte merkatos. Por jo. Nevojitet nje thesar i vogel per te vazhduar perpara ne merkato me Lamelan serish ne sfond.

Jemi keshtu ne perseritjen e te njejtes situate te asaj qe mund te ndodhte ne janar kur Inter, pervec se provoi nje shkembim me Juventusin per Vucinic, provoi edhe te bente nje sondazh per te gjetur rrugen per te arritur tek Lamela shenje kjo qe tregon se qe atehere Mazzarri e kishte bere zgjedhjen e tij.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.