Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

590 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari i njohur italian ngre dyshime: “Pse Curva Nord po proteston pikerisht tani ndaj Zhang? Mos kane marre vesh qe…”

Gazetari i njohur italian ngre dyshime: “Pse Curva Nord po proteston pikerisht tani ndaj Zhang? Mos kane marre vesh qe…”
Inter Club Staff

Duke folur per Telelombardia, sot Fabio Ravezzani eshte ndalur te protesta e Curva Nord ndaj Steven Zhang dhe ka ngritur dyshime te forta.

Keto kane qene fjalet e tij: “Eshte nje kontestim shume i cuditshem per kohen qe po ndodh. Pse pikerisht tani?”

“Cfare fshihet prapa qe Curva Nord del hapur me nje komunikate kaq te shkurter dhe kaq te rende ndaj Presidentit te tyre?”

“Pozicioni ka ndryshuar shume shpejt. Nga asot neser. Klubi eshte ne krize rezultatesh dhe nga ana tjeter, nuk investon dot”.

“Une po ju them nje hipoteze: Curva Nord do kete marre vesh dicka qe neve nuk e dime dhe qe mund te kete te beje me ndonje tratative te avancuar te shitjes se klubit”.

“Ata mund ta kene marre vesh kete dhe po shtyjne Zhang qe te ngreje tendat dhe te largohet sa me pare nga Milano”.

“Ose ka ndodhur dicka ne raportin ekonomik mes Interit dhe Curva Nord. Zhang mund te kete vendosur qe te ndale financimet per ta per shembull”.

“Por nje hipoteze mund te jete edhe se Curva Nord mund te jete shtyre ne kete proteste nga elemente drejtues brenda Interit (tipi Marotta dhe Ausilio qe nuk dalin dot publikisht).”

“Kjo per interesin e perbashket Inter, sepse e gjithe kjo proteste eshte e pazakonte per nje tifozeri ultras si ajo e Interit qe eshte sjelle gjithmone me nje sens te larte pergjegjshmerie”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.