Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

400 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Inter, Aleix Vidal serish ne shenjestren zikalter. Spanjolli eshte…

Gazzetta dello Sport – Inter, Aleix Vidal serish ne shenjestren zikalter. Spanjolli eshte…
Bujar Berishaj

Kthehet ne mode nje emer tashme i njohur per Interin.

Dhe ata qe e japin kete emer jane te Gazzetta dello Sport qe thone se: “Mes tratativash shpesh kthehen ne mode emrat nga e kaluara”.

Ashtu si ne rastin e Aleix Vidal, me gazeten qe thote se emri i tij mund te kthehet ne mode ne kete merkato.

Spanjolli i Barcelones tashme ishte lidhur me nje kalim te Interi ne merkatot e kaluara por ne fund asgje nuk eshte bere e pastaj edhe ardhja e Cancelo ka bere qe emri i tij te mos permendet per disa kohe ne shtepine zikalter.

Dhe tashme qe Cancelo duket si e kaluara, ne krahun e djathte duhet nje lojtar me kualitet dhe eksperience. Vidal, 29 vjec ne gusht, mund te mbuloj te gjitha rolet e krahut dhe Barcelona do te ishte e gatshme qe ta liroj.

Ndoshta nje huazim me te drejte blerje per nje shifer me pak se 10 milione euro. Nje rast merkatoje, Interi eshte gati te nis sulmin, per t’i dhuruar Spallettit nje siguri me shume.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.