Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,805 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Inter punon per Dalbert e Karsdorp. Ne liste per mbrojte jane edhe…

Gazzetta dello Sport – Inter punon per Dalbert e Karsdorp. Ne liste per mbrojte jane edhe…
Bujar Berishaj

Eshte kuptuar qe do te jete mbrojtja reparti qe sipas dirigjences zikalter ka nevoje per me shume nderhyrje dhe do te intervenohet shume edhe ne krahe. Gazzetta dello Sport raporton me te rejat rreth kesaj ceshtje:

“Nga neser Interi do te kthehet ne pune per Dalbert me Nicen. Duke pasur akordin me lojtarin do te kerkohet nje kontakt me klubin. Kerkesa e klubit francez eshte 15 milione, me Interin qe mund te arrij ne 12. Per krahun e djathte pritet nje pergjigjje nga Holanda per Rick Karsdorp, profil ne te cilin po punon Ausilio”, lexohet ne gazete ku pastaj thuhet:

“Feynoord, pasi ka pranuar nje oferte nga Roma (12 milione), ka pranuar edhe nje nga Interi (15 milione). Klubi nga Rotterdam kerkon 18, por distanca eshte e vogel”. Alternativat e Karsdorp jane Tete (Ajax), Vrsaljko (Atletico Madrid) dhe Bruno Peres (Roma).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.