Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

886 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – FPF, Interi shume optimiste: ja 18 milione eurot e para plusvalence nga keto 4 shitje!

Gazzetta – FPF, Interi shume optimiste: ja 18 milione eurot e para plusvalence nga keto 4 shitje!
Inter Club Staff

Pavarsisht se eshte nje gare me kohen qe nuk eshte aspak e thjeshte, ne shtepine Inter ne keto ore ka optimizem se do te arrihet tek 40-45 milione eurot e kerkuara ne plusvalenca brenda 30 qershorit qe do i jepnin zikalterve mundesine qe te mos pesonin ne kurriz sanksione nga ana e UEFA-s per sa i perket Fair Play Financiar. 

Operacionet e mbyllura me Genoan duket se jane ato me frutdhenese sepse per Ionut Radu dhe Xian Emmers qe shkojne ne Genova, ne kasat zikalter do te hyjne 12 milione euro.

Ja cfare shkruan Gazzetta dello Sport per kapitullin e shitjeve per FPF:

“Ka pak lirshmeri ne frymemarrjen e Interit per Fair Play Financiar pavarsisht se Ausilio eshte i detyruar te nxjere nga hici 45 milione euro plusvalenca brenda 30 qershorit.”

“Kondogbia eshte blere nga Valencia, shume shpejt do te shitet edhe Nagatomo tek Galatasaray: te dy operacionet bashke do te sjellin 5-6 milione euro plusvalenca ne kasat e Interit.”

“Por kujdes, eshte merkato e te rinjve qe i jep Interit kenaqesi te medha dhe pikerisht aty po punon shume Ausilio me bashkepunetoret e tij.”

“Me sakte, operacioni qe po zhvillohet me Genoan eshte shume i rendesishem. Klubi i Preziosit eshte shume afer Ionut Radu dhe Xian Emmers, dy gura te cmuar te Primaveres se Interit.”

“Portieri rumun eshte i datelindjes 1997 dhe vjen nga nje sezon shume i mire me Avellinon ndersa belgu eshte 18 vjec, nder lojtaret me te mire ne te gjithe zinxhirin e moshave ne Itali. Talent i padiskutueshem.”

“Ne kasat e Interit nga te dy ata do te vijne rreth 12 milione euri. Keshtu, nga kater lojtaret e pare te shitur, Interi do te shkoje menjehere tek 18 milione eurot. Por ka shume pune ende…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.