Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

6,844 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ja dy Inter-at e Piolit: njeri 4-3-3 me Brozovic dhe Joao Mario dhe njeri 4-2-3-1 me…

Gazzetta – Ja dy Inter-at e Piolit: njeri 4-3-3 me Brozovic dhe Joao Mario dhe njeri 4-2-3-1 me…
Inter Club Staff

Sapo Stefano Pioli te behet zyrtarisht tranjeri i ri i Interit, pyetja me e zakonshme do te jete nje e vetme: si do te luaje tani formacioni zikalter?

La Gazzetta dello Sport, sic tregohet ne kete lajm, ka thene se jjane dy modulet qe do te perdoren: 4-3-3 ose, ne alternative, 4-2-3-1. Ne modulin e pare, Interi mund te shfrytezoje kapacitetet teknike te Brozovic dhe Joao Mario. Per tu kuptuar se kush do te jete regjizori i kesaj mesfushe. Ndersa ne modulin e dyte, Banega mund te luaje ne nje pozicion me sulmues, pas shpines se Icardit. Puna e mbulimit do i takoje Joao Marios dhe Medel.

Keto jane dy modulet nga Gazzetta te pasqyruara me foto:

modulipioli

Foto nga Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.