Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

gazzetta

SHTYPI I DITES – “Duel Inter-Juve jo vetem te shtunen por edhe ne merkato per Cancelon…” (26 Prill 2018)

26/04/2018, 10:10 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 26 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan per zikalterit ne faqe te pare:

“Aleati i zikalterve. San Siro eshte nje fortese. Ne shtepi vetem nje humbje.”

E perditshmja … Read More

Gazzetta – Inter-Juve, klubi zikalter eshte drejt nje fitimi rekord qe ska ndodhur kurre me pare ne Serie A

25/04/2018, 16:45 |

Interi kete sezon ka qene halucinant, ku pas nje fillimi teper te mire, pati nje periudhe te zeze te zgjatur rreth dy muaj. 

Por nese nga ana sportive sezoni i Interit nuk ka qene nder me te miret, nga ana … Read More

Gazzetta – Inter, ke nje mbrojtje te hekurt: jane numrat qe konfirmojne nje sezon te madh!

25/04/2018, 9:59 |

“Historikisht ne Serie A ka qene keshtu: kampionatin e fiton mbrojtja me e mire.”

“Pavarisht se Interi eshte 19 pike larg vendit te pare dhe 18 larg te dytit, reparti i mbrojtjes se Luciano Spallettit eshte i dyti me i … Read More

SHTYPI I DITES – “Rafinha, si do ja beje Interi per blerjen e brazilianit? Per momentin…” (26 Prill 2018)

25/04/2018, 9:22 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 26 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan per zikalterit ne faqe te pare:

“Inter, Rafinha eshte njeriu plus por a mund te qendroje? Braziliani eshte ne pronesi te Barcelones. … Read More

SHTYPI I DITES – “Materazzi karikon Interin: “Ku ka me bukur se sa…” (24 Prill 2018)

24/04/2018, 10:17 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 24 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport nuk ka ndonje titull specifik ne faqe te pare per zikalterit:

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport shkruan ne faqen e saj  te … Read More

Gazzetta, cfare ndeshje ke pare? Note skandaloze per Skriniar dhe Cancelo…

23/04/2018, 10:44 |

Kur lexon notat e Gazzetta dello Sport sot, duket sikur ke pare nje ndeshje tjeter nga ajo Chievo-Inter dje. 

Zikalterit fituan ne Bentegodi ndaj Chievos me rezultatin 1-2 duke e vene ne rrezik ndeshjen vetem ne pese minutat e fundit, … Read More

SHTYPI I DITES – “Inter, ja si kane lindur te gjithe golat (rekord) te Mauritos…” (21 Prill 2018)

21/04/2018, 9:46 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 21 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqen e saj te pare per zikalterit:

“Inter, ja si lindin te gjithe golat (rekord) te Icardit.”

E perditshmja tjeter … Read More

Gazzetta – Ja se kur do te rikthehet ne fushat e lojes Gagliardini. Ndeshja ndaj…

20/04/2018, 16:04 |

Ne nje fitore aq te bukur sa ajo ne Meazza kunder Cagliarit ku zikalterit dominuan totalisht dhe fituan 4-0, kishte edhe nje lajm shume te keq. 

Ishte pikerisht mesfushori zikalter, Roberto Gagliardini qe u demtua keqazi ne kofshen e djathte … Read More

Gazzetta – Interi po punon fort per te mbajtur Cancelon: ja plani i zikalterve

20/04/2018, 11:08 |

Sipas La Gazzetta dello Sport, Interi po vlereson qe te beje nje super oferte per rrogen e Joao Cancelo ne menyre qe te mbaje ate ne Milano. 

Ideja apo plani zikalter eshte i qarte: ti dyfishohet rroga dhe te largohet … Read More

SHTYPI I DITES – “Inter, ja plani per blerjen e Cancelos. Nderkohe sulm per Kovacic…” (20 Prill 2018)

20/04/2018, 10:09 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 20 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqen e saj te pare per zikalterit:

Interi hidhet ne sulm per te mbajtur Cancelo: do i ofrohet dyfishimi i pages. … Read More

SHTYPI I DITES – “Inter, lajme te keqija nga kryeqyteti!” (19 Prill 2018)

19/04/2018, 10:16 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 19 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqen e saj te pare:

“Rikalim i kryeqyetasve. Roma perpara, Lazio gjitashtu. Interi zbret perseri ne vendin e peste.”

E … Read More

MOVIOLA – Prekja me dore e Andreollit: ja cfare duhet te bente arbitri. Goli i Perisic…

18/04/2018, 10:11 |

Pavarsisht nje rezultati te thelle, La Gazzetta dello Sport ka shkruar sot per disa episode te ndryshme te Inter-Cagliari qe kane qene te dyshimta. 

Ja cfare shkruan ne faqet e saj e perditshmja italiane:

“Ne pjesen e pare Pasqua i … Read More

SHTYPI I DITES – “LunaPark Inter. Trondisin Cagliarin dhe rrembejne vendin e 3. Cancelo…” (18 Prill 2018)

18/04/2018, 9:31 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 18 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqen e saj te pare:

“Inter EuroVizion. Zikalterit zhbllokohen pas kater ndeshjeve pa shenuar dhe rigjejne Champions.”

“Me 4 gola ndaj … Read More

SHTYPI I DITES – “Inter, eshte shansi yt. Spalletti i uleret skuadres: “Nuk ka me…” (17 Prill 2018)

17/04/2018, 9:33 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 17 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqen e saj te pare:

“Euro ose kurre me. Ne Serie A gjashte javet e fundit: 8 skuadra per 2 objektiva.”

Read More