Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Pioli

“Brozovic, shume mire paraqitjet, por a e dini cfare i kishte thene Stefano Piolit sezonin e kaluar?”

21/04/2018, 12:42 |

Ai qe ka komentuar situaten e Marcelo Brozovic tek Interi ne kete moment, ka qene Andrea Sorrentino, gazetari i njohur italian. 

Sorrentino ka qene i ftuar ne Premium Weekend, dhe ka folur keshtu ne mikrofonat e Premium Sport per rendimentin … Read More

Pioli i shtangur nga shkarkimi: ka nje prapaskene. Vetem tre lojtare e kane pritur per ta pershendetur!

11/05/2017, 11:23 |

Stefano Pioli ka mare nje shkarkim nga ana e Interit qe nuk e priste fare.

Telefonata per ti komunikuar kete vendim atij i ka ardhur gjate ndeshjes Juventus-Monaco, diten e marte, zbulon Corriere dello Sport: “Pioli … Read More

Inter: te gjithe lojtaret ne provim. Do te konfirmohen shume pak. Suning…

10/05/2017, 9:45 |

Faktikisht, me shkarkimin e Stefano Piolit dhe ardhjen e Walter Sabatinit, mer rruge keshtu, qe nga dita e sotme, programimi per 2017-2018, nga ana e Interit. 

Sipas La Gazzetta dello Sport, te gjithe lojtaret do te … Read More

Gazzetta dello Sport – Balotazhe ne mesfushe dhe sulm: ja formacioni i mundshem

06/05/2017, 10:04 |

Nagatomo i konfirmuar pavaresisht problemeve te Ansaldit, Mirandas dhe skualifikimi te Murillos.

Gazzetta dello Sport thekson besimin e Piolit ne japonezin pavaresisht gabimit qe i dhuroi tre pike Napolit ne ndeshjen e fundit ne San Siro. … Read More

Sky – Interi po studion Napolin: mengjesi i dedikuar per videot. Pioli keto dite…

28/04/2017, 15:15 |

Massimiliano Nebuloni ne lidhje direkte per Sky Sport nga Appiano Gentile, tregon te fundit rreth Interit dhe flet gjithashtu edhe per pasditen e lire per lojtaret dje te cilet me pas jane rikthyer te gjithe ne Appiano brenda … Read More

Inter, Pioli ciao: 55 milione per Simeone ose Conte, vendimi brenda 20 ditesh. Spalleti alternativa e pare!

24/04/2017, 10:40 |

Ne naten e figures se keqe ne Firenze – lexohet kete mengjes ne faqet e Gazzetta dello Sport – Stefano Pioli e mendoi seriozisht qe te bente nje hap pas dhe te paraqiste qe sot ne mengjes doreheqjen … Read More

Gazzetta – Inter: ne Crotone e ka radhen Joao Mario. Me Gagliardinin jashte, afer Kondogbia do luaje…

08/04/2017, 11:26 |

Inter po pergatit ndeshjen e veshtire ne transferte ndaj Crotones.

Me Gagliardinin e demtuar ne kavilje (por qe ne derby do te jete) dhe Brozovic veshtire ta shohim ne fushe pas ndeshjes shkatrrimtare ndaj Samp, opsioni … Read More

Inter, te gjithe ne provim. Skuadra, Pioli dhe drejtuesit: duhet te djersisin! Suning shikon dhe vlereson…

08/04/2017, 10:04 |

Te gjithe ne provim. Corriere della Sera niset nga fjalet e djeshme te Piolit ne konference per shtyp dhe nenvizon se si kjo ‘copez’ e fundit e kampionatit do i sherbeje klubit per te vendosur se kush eshte … Read More

Bergomi voton Piolin: “Ai mund ta bej Interin te fitoj”

04/04/2017, 23:32 |

Duke folur ne lidhje telefonike ne frekuencat e Radio 24 gjate emisionit “Tutti Convocati”, Beppe Bergomi ka analizuar humbjen e papritur te Interit me Sampin, duke shprehur edhe mendimin e tij lidhur me poziten e Piolit si trajner i Interit:

Read More

Conte tek Interi? Suning eshte e lumtur me Piolin. Por derby, Fiorentina dhe Napoli do te jene decizive…

01/04/2017, 10:33 |

Fantazma e Contes vazhdon te jete ne horizont ne Milano dhe pyetjet me te zakonshme qe shtrojne tifozet e Interit jane shume, por nje, eshte ajo qe mbizoteron: cfare do e shtynte teknikun e Chelseas drejt Milanos?

Inter ka vendosur: Pioli do te qendroje edhe sezonin tjeter. Suning ka besim tek tranjeri dhe bashke…

30/03/2017, 10:32 |

Eshte e vertete, ne futboll vlejne rezultatet, por sot, sipas asaj qe tregon Corriere dello Sport, Inter dhe Suning i ka idete e qarta per sa i perket te ardhmes se Stefano Piolit: asnje dyshim, asnje pasiguri, tekniku … Read More

Mbrojtja, kush vjen e kush iken. Pioli apo Conte? Manolas dhe Rodriguez te sigurte, De Vrij…

28/03/2017, 9:54 |

Mbrojtja e 2017-2018 do te niset nga pika e palevizhshme ne Interin aktual: Joao Miranda.

Edhe Medel, D’Ambrosio dhe Ansaldi jane konfirmuar per sezonin e ri. Nderkohe te tjeret jane ne dyshim duke u nisur nga … Read More

Te gjithe te perfshire ne projekt: kjo eshte kryevepra e vertete e Stefano Piolit. Interi…

17/03/2017, 17:39 |

Nder meritat e shumta te Stefano Piolit, ndoshta me e rendesishmja lind nga dicka brenda dhomave te zhveshjes.

Me kalimin e kohes ne fakt Interi eshte pare me shume skuader por edhe kush luan me pak … Read More

Mazzarri, Mancini, De Boer, Pioli, tekniket ndryshojne, por njeri mbetet: Medel. Kilieni…

17/03/2017, 12:02 |

Icardi eshte i pazevendesueshem, por ne skuadren e Interit, eshte nje lojtar tjeter qe Pioli nuk do te hiqte dore kurre: Gary Medel.

Nese lexohen statistikat, dikush tjeter nuk do te mendonte keshtu, por kjo vetem … Read More