Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

502 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Borja Valero dhe Rafinha titullare: Spalleti e ka vendosur formacionin anti-Napoli

Gazzetta – Borja Valero dhe Rafinha titullare: Spalleti e ka vendosur formacionin anti-Napoli
Inter Club Staff

Dyshimet per formacionin anti-Napoli jane vetem dy.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Spallettit i kane mbetur vetem dy gjera pa vendosur akoma.

Ja cfare shkruan e perditshmja italiane ne faqet e saj sot:

“Njeri ka te beje me lojtarin qe do shoqeroje Matias Vecino perpara mbrojtejes ne mesfushe. Uruguajani eshte i sigurt, por shoku qe do e ndihmoje jo. Borja Valero duket ne avantazh ndaj Roberto Gagliardini per te formuar nje dyshe me Vecino – lexohet -, por ende nuk eshte e vendosur. Edhe pse spanjolli i ka shanset me te larta per te luajtur nga minuta e pare.”

“Ndersa dyshimi i dyte ka te beje me trekuartistin. Rafinha pritet qe ta nise kete ndeshje si titullar kunder djemve te Sarrit. Gjendja fizike e ish-lojtarit te Barcelones po permiresohet cdo dite dhe eshte ne nje pozite teper te pershtatshme ne hirarkine e skuadres perpara Brozovic per te mbajtur ate rol ne fushe.”

Sipas La Gazzetta dello Sport, Interi do te rreshtohet keshtu:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio; Vecino, Borja Valero; Candreva, Rafinha, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.