Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

732 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Moratti-Thohir, shitja ne 15 dite

Gazzetta – Moratti-Thohir, shitja ne 15 dite
Xhorxh Gellci

Sipas Gazzetta dello Sport ne shitje sot, Massimo Moratti dhe Erick Thohir mund te jene afer momentit final. Pavaresisht qetesise te diteve te fundit, tratativat mes perfaqesuesve te tyre kane avancuar, pavaresisht se ngelen disa ceshtje te fundit per tu zgjidhur.

KUOTE MAZHORANCE – Eshte ky qellimi fiks i Erick Thohir, por Moratti, nga ana e tij, para se te bindet, deshiron qe manjati indonezian te rrite dukshem oferten, edhe sepse e di dhe shpreson, qe Interi i tij me Mazzarrin mund te kthehet ne Champions, keshtu qe te kete mundesi te ringrihet, si nga ana sportive ashtu edhe financiare.

Perseri sipas Gazzetta dello Sport, topi ka kaluar ne anen e Thohir qe mund te vendose te shbllokoje tratativen brenda 15 ditesh.

Nje tjeter pengese per momentin eshte muaji i Ramazanit. Sipas Gazzettes: “Manjati, per momentin me familjen per pushime ne Los Angeles, deri te enjten e ardhshme ka zvogeluar ne minimum cdo aktivitet sepse po agjeron. Thohir eshte nje musliman i moderuar, prandaj “pushimi” i tij nuk do te zgjate deri ne 7 gusht, data zyrtare kur mbaron agjerimi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags