Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

192 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta ngre alarmin: “Inter, cfare kalendari ne krahasim me Real Madrid: spanjollet do te kene vetem…”

Gazzetta ngre alarmin: “Inter, cfare kalendari ne krahasim me Real Madrid: spanjollet do te kene vetem…”
Inter Club Staff

Me te mbaruar pauza e kombetareve, tani Interi dhe Antonio Conte pritet qe te perballet me nje tour de force te vertete.

Ndermjet kampionatit dhe Champions League, zikalterit do duhet te perballen me nje kalendar teper te ngjeshur dhe te veshtire.

Kete gje e shpjegon La Gazzetta dello Sport, e cila ve ne krahasim kalendaret e dy skuadrave me te forta ne leter ne grupin e Champions League.

“Mund te thuhet se rrugetimi i te dy skuadrave fsheh shume te papritura dhe nje miks perqendrimi te ndryshem.”

“Do te duhet shume impenjim nga Real Madrid qe do te prese ne Cadice ne fundjave per tu perballur me pas me Shakhtar dhe me pas te fluturoje per ne Barcelone ne transferten e El Classico.”

“Me pas ata do te perballen me Borussia Monchengladbach, dhe 48 ore para ndeshjes se Interit, do te perballen me Huesca. Nje sfide jo shume e veshtire duke pare qe dy dite me pas do te luajne me Interin. Apo jo?”

Nderkohe, Interi e ka gjithcka me te veshtire sepse do e nise menjehere me derbin, do te vazhdoje me debutimin ne Champions League kunder Borussia Monchengladbach e me pas do te luaje ne radhe me Genoan, Shakhtar dhe Parma perpara se te fluturoje per ne Madrid.”

“Nder te tjera, zikalterit do e mbyllin me bukurine e transfertes se Bergamos ku perballe do te jete Atalanta e Gasperinit.”

“Do te jete nje sforco shume e madhe per Interin qe do te perballet cdo 3-4 dite me keto skuadra kaq shume te veshtira.”

“Por kur pretendon per disa nivele te caktuara, marzhi i errorit duhet te ulet ndjeshem ose ndryshe gjerat mund te komplikohen shume me pas”, e permbyll shkrimin e saj La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.