Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,635 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta nuk i beson syve: “E kuptoni cfare ka bere Interi kete vit? Ka marre me radhe cdo…”

Gazzetta nuk i beson syve: “E kuptoni cfare ka bere Interi kete vit? Ka marre me radhe cdo…”
Inter Club Staff

Pas largimit te Andrea Ranocchia qek a shkuar me parameter zero te Monza, tashme pika e dobet e Interit eshte e dukshme sipas La Gazzetta dello Sport.

“Ne kete moment, linja e prapme, duke mos llogaritur titullaret eshte e perbere nga Darmian, D’Ambrosio dhe Dimarco, nga te cilet asnje nuk eshte qendror tipik”.

“Prandaj, Inter eshte ne pune direkt qe te gjeje nje ose dy mbrojtes qendre, por qendra te verteta, jo te pershtatura”.

“Gjithesesi, njeri duket se eshte gjetur deri me tani dhe eshte Bremer nderkohe nese largohet Skriniar, do te merret edhe nje tjeter”.

“Por duhet te ndalemi te dicka madheshtore qe Inter ka bere kete sezon dhe qe e ka programuar me kujdes me drejtuesit e saj”.

“E kuptoni? Inter ka ndertuar nje pankine te arte, ka bere pikerisht ate qe nuk ka pasur sezonin e shkuar: nje pankine te denje per te luajtur ne cdo moment”.

“Tashme Handanovic ka Onana nga pas. Mesfushoret kane nga pas Mkhitaryan dhe Asllani, qe ka qene nder me te miret”.

“Nderkohe, ne krahu ne djathte, Dumfries ka nga pas Bellanova dhe sulmi ka nje upgrade te dukshem si Lukaku qe do te kete nga pas Dzeko dhe Lautaro do te kete Correa. Dicka e madhe vertete. Gjithmone ne pritje edhe te nje apo dy mbrojtesave…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.