Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 25, 2019

Scroll to top

Top

618 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Nuk ka shume shprese per Sassuolon: ja kur do te rikthehet Nainggolan

Gazzetta – Nuk ka shume shprese per Sassuolon: ja kur do te rikthehet Nainggolan
Inter Club Staff

Radja Nainggolan mezi po pret per tu rikthyer ne fushe duke e pare se cfare poston neper rrjete sociale, por me te gjitha gjasat ai nuk do te luaje as ne te paren e kampionatit kete sezon.

Belgu ishte ai qe pesoi demtimin me te rende kete vere ne skuadren zikater dhe ai ka rreth 3 jave jashte fushave te lojes.

Radja po vazhdon programin e tij te personalizuar te rekuperimit dhe eshte ndalur qe prej ndeshjes ndaj Sion ne te cilin pesoi nje demtim muskluar ne kofshen e majte.

Ai nuk luajti dhe as nuk u grumbullua fare as dje ne ndeshjen miqesore ndaj Atletico ne Madrid ne Wanda Metropolitano e fituar nga Interi me rezultatin 1-0 me super golin e Lautaros.

Por nese po prisni qe ta shihnin e fushe ndaj Sassuolos ne ndeshjen e pare te Serie A, do ju duhet te prisni edhe pak sepse pritet te mos ndodhe.

Ja cfare shkruan sot Gazzetta dello Sport:

“Mungesa e Ninjas zgjatet akoma me shume dhe tranjeri deshiron qe cdo gje te behet me qetesi.”

“Per momentin demtimi muskular ka ardhur dhe nuk ka cfare i ben askush. Tani thjesht duhet pritur qe ai te rikthehet 100%. Duke pare gjendjen e tij dhe ushtrime qe po ben, gjithcka te ben te mendosh se ndaj Sassuolos me te gjitha gjasat nuk do te jete.”

“Nainggolan nuk eshte stervitur me grupin asnje dite pas demtimit e keshtu do i duhet te shtyje edhe prezantimin zyrtar ne fushe me bluzen e re.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.