Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 21, 2021

Scroll to top

Top

1,002 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Spalletti e ka vendosur formacionin e Interit ndaj Lazios: ja kush do te luaje ne sulm! Icardi do te jete ne stol!

Gazzetta – Spalletti e ka vendosur formacionin e Interit ndaj Lazios: ja kush do te luaje ne sulm! Icardi do te jete ne stol!
Inter Club Staff

Eshte nje nga ndeshjet me te rendesishme te sezonit per Interin, sepse zikalterit pas derbit do te perballen menjehere me nje kundershtar direkt per nje vend ne Champions. 

Perballe do te jete Lazio e Simone Inzaghit e cila do te vije ne Milano per te ndalur Interin sepse ne rast te kundert zikalterit do te shkeputeshin akoma me shume ndaj tyre dhe ata do te mbesnin akoma me prapa Romes dhe Milanit, skuadra qe i kane me afer se Interi ne klasifikim.

Por ka shume dhimbje koke per Spallettin per ndeshjen ndaj kryeqytetasve sepse do te kete shume mungesa per Interin.

I pari eshte Stefan De Vrij i cili eshte rikthyer nga kombetarja e Hollandes i demtuar dhe do te mungoje te pakten tre jave.

I dyti por jo me pak i rendesishem eshte Lautaro Martinez, edhe ky i kthyer i demtuar nga kombetarja e tij (eshte demtuar ne Marok-Argjentine).

Keshtu, ne vend te tyre po behen gati Joao Miranda (i cili do te luaje me nje maske per shkak te operacionit ne hunde) dhe Keita Balde qe eshte rikthyer i gatshem pas nje demtimi te gjate.

Per sa i perket te tjereve, pritet qe te jene te gjithe lojtaret qe ishin ne derbi por me dy xhola ne stol si Nainggolan dhe Icardi.

Per Gazzetta dello Sport, Interi do te luaje ndaj Lazios me kete formacion:

INTER (4-3-3): Handanovic; D’Ambrosio, Miranda, Skriniar, Asamoah; Gagliardini, Brozovic, Vecino; Politano, Keita, Perisic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.