Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 19, 2022

Scroll to top

Top

923 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon gjithcka: “Inter, ja cfare ndodhi dje: qe ne oren 4 te mengjesit Brozo me shoke ne Appiano per…”

Gazzetta zbulon gjithcka: “Inter, ja cfare ndodhi dje: qe ne oren 4 te mengjesit Brozo me shoke ne Appiano per…”
Inter Club Staff

Pas nje pritje pothuajse 11 vite, Inter ka fituar Kupen e Italise perseri. Ne fakt, ne nje vit, zikalterit kane fituar gjithcka cfare mund te fitohet ne nivel Kombetar.

Nderkohe, direkt pas ndeshjes, ne rrjete sociale ka plasur festa edhe nga lojtaret e skuadres, te cilet kane filluar te festojne ne Olimpico e kane mbaruar ne… Appiano Gentile.

Shume festime, gezime, cigare, birra, vere, shampanje. Ka pasur nga te gjitha, por nuk kane munguar edhe foto me puro.

Lojtaret me te cmendur ne feste kane qene Brozovic, Dimarco, Cordaz, Vidal, Sanchez, Correa dhe Calhanoglu.

“Ne gjithe partin e gjate te interistave, muzika ka pasur nje dj argjentinas: Lautaro, me maksi-boksin e tij gjigand, qe e mban ne valixhe me vete.”

“Si ne dhomat e zhveshjes, si ne autobuz e si ne avion. Ai ka bere skuadren te kerceje reggaeton dhe cumbia.”

“Calha nderkohe ka mesuar kercime, me Dimarcon qe hidhej lart e poshte me peshqir. Brozo nderkohe sa nuk hedh ne toke Beppe Marotten gjate festimeve. Ky moment eshte bere edhe viral.”

“Ne fund te ndeshjes, Zhang pasi pershendeti tifozet, i hodhi atyre edhe nje fanelle celebrative te Kupes se Italise numer 8.”

“Nderkohe, festa ka vazhduar edhe rruges dhe skuadra ka mberritur ne oren 4.30 te mengjesit ne Appiano. Te gjithe pa asnje pike gjume, duke pire e duke luajtur bashke, kane fjetur aty, por me nje dhurate te bukur nga Inzaghi: djema, neser e keni pushim. E keni merituar. Prandaj dje nuk eshte zhvilluar asnje stervitje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.