Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

579 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Ja dy skuadrat qe Eriksen refuzoi per te ardhur tek Interi. Por danezi tashme kerkon qe te kete hapsira.”

Gazzetta zbulon: “Ja dy skuadrat qe Eriksen refuzoi per te ardhur tek Interi. Por danezi tashme kerkon qe te kete hapsira.”
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport ka zbuluar diten e sotme detaje nga tratativa per Eriksen pervec se ka folur se si do te ndryshoje mesfusha e Interit,

Mesfushori danez ka ardhur tek Interi ne janar dhe po kerkon hapsira te rendesishme ne skuadren zikalter.

“Eriksen ka nxitim per futboll dhe mbi te gjitha, nxitim per pak Inter. Per te topi eshte vete jeta. Ai deshiron nje rol te rendesishem brenda skemave te Contes por e di shume mire qe hapsira dhe roli krijohet, nuk vjen si dhurate, dhe duhet ta fitoje ne fushe.”

Keshtu e ka nisur shkrimin e saj e perditshmja italiane qe tregon edhe njehere se si ish-lojtari i Tottenham nuk e ka dhene ende “ndjesine qe eshte sintonizuar me shoket e rinj”.

“Ne planin e intensitetit por edhe ne konceptin e lojes. Me pak fjale, nuk e ka shtyre ende Conten drejt dyshimit nese duhet ndryshuar skema nga 3-5-2 ne 3-4-1-2.”

PRAKASKENA E BAYERN MUNICH DHE PSG – Eriksen, qe ka zgjedhur Interin ne menyre te bindur edhe per shkak te presionit te madh te Marottes, Ausilios dhe Antonio Contes, ne kete moment nuk ka asnje dyshim mbi zgjedhjen e tij.

Sepse ne radhe te pare ka qene pikerisht ai qe i ka thene jo direkt PSG dhe Bayern Munich: kane qene pikerisht ata rivalet e Interit ne garen per te, por zikalterit ja kane dale fale Contes dhe drejtuesve ta bindin.

Fjalet e Contes per te kane qene te thejshta: “Te presim, eja na jep nje dore. Je njeriu qe po presim per te bere kapercimin e madh.”

“Kjo lloj telefonate ka prekur jo pak Eriksen qe ka pranuar Interin me entuziazem”, por Gazzetta tregon se deri me tani, Eriksen ka luajtur tre here vetem si titullar ne 8 ndeshje, pak a shume i njejti rendiment si te Tottenham perpara se te largohej.

NDRYSHIMI I MADH – Ndalesa per pandemine ka ulur ndjeshem diferencen fizike ndermjet Eriksen dhe shokeve.

Tani ai eshte ne nje nivel me ta dhe Conte pret qe lojtari te jete me deciziv ne momentin qe do te rinise gjithcka ne Itali.

Eriksen do te kerkoje hapsira dhe Conte pret sinjale nga ai, sepse i gjithe klubi eshte i bindur se ka bere gjene e duhur me blerjen e tij.

“Sot duhet ndertuar edhe skuadra e se nesermes: nga menyra se si do te pergjigjet Eriksen, ashtu do te veproje edhe Antonio Conte.”

“Ai eshte nje lojtar qendror te Interi i se nesermes dhe pikerisht per kete fakt, Conte do duhet te pershtatet me ate nese ai nuk pershtatet dot me Conten.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.