Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,045 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Mund te rihapet pista Toure – Inter.

GdS –  Mund te rihapet pista Toure – Inter.
  • On 24/03/2016, 11:57

Inter ndjek me kujdes situaten e Yaya Toure. Por krahasuar me nje vite me pare asnje deklarate,  po vezhgohet me qetesi situata e futbollistit i cili me ardhjen e Guardioles ne stolin e Cityt, largimin do te e kete te pashmangshem. Pavarsishte arritjes se marveshjes me Banega, Mancini kerkon dhe nje perforcim tjeter ne mesfushe, e nese largohet Brozovic do te vij dhe nje i trete (Soriano). Ausilio ka piketuar Sorianon per sezonin e ardhshem, por endra mbetet Yaya Toure. Sipas Gazzetta dello Sport, mardhenia e shkelqyer e Mancinit me Touren eshte nje plus per te arritur kete marveshje, e cila ishte shume afer veren e shkuar por nuk arriti te mbyllej me sukses. Eshte pothuajse e sigurt qe Guardiola nuk do mund ta kete nen urdhrat e tij Touren, madje drejtuesit e Cityt po mendojne per zevendesuesin e tij duke ndjekur Barkley (Everton), Gündogan (Borussia Dortmund) dhe Kroos (Real Madrid).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.