Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

86 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ghirardi per Belfodil: “Ka merkato dhe pelqehet tek Interi”

Ghirardi per Belfodil: “Ka merkato dhe pelqehet tek Interi”
Andi Prifti

Tomasso Ghirardi nuk mohon nje interesim te mundshem nga skuadra e Interit per sulmuesin e ri Ishak Belfodil. Perpara zyreve te Lega Serie A, patroni i Parmes deklaroi per mikrofonat e SkySport24: “E di qe Belfodil pelqehet nga Interi, e duan edhe te tjere, skuadra te medha. Ne janar per te nje skuader e madhe Italiane ka bere nje oferte. Nese e shof mire tek Interi? E shof mire edhe tek Parma por nese vjen ndonje oferte nga nje klub i madh do te ishte veshtire ti rezistoje”. Pas fjaleve te Marco Brancas gjate diteve te kaluara, tashme vjen edhe konfirmimi i presidentit te Parmes: Belfodil, sulmuesi franko-algjerian, eshte nje nga emrat e ftohte ne orbiten zikalter.

Me poshte keni nje video me golat e Belfodil ne sezonin e fundit:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.