Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,064 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gjykata Sportive denon Interin dhe Spallettin: tranjeri i zikalterve ne fund te ndeshjes i eshte afruar arbitrit dhe i ka thene…

Gjykata Sportive denon Interin dhe Spallettin: tranjeri i zikalterve ne fund te ndeshjes i eshte afruar arbitrit dhe i ka thene…
Inter Club Staff

Jo vetem humbja ne fushen e Sassuolos per Interin, por edhe nje denim i papritur nga Gjykata Sportive ne Itali.

Duket se personat pergjegjes te federates italiane per sa i perket denimeve pas ndeshjeve, ose sic quhet ndryshe, Gjykata Sportive, kane denuar Interin per nje ngjarje qe ka te beje me tranjerin e Interit, Luciano Spalletti.

Sipas asaj qe tregon FcInterNews ne keto minuta, Gjykata Sportive sapo ka bere me dije zyrtarisht te gjitha denimet pas javes se pare te Serie A.

Keshtu, per Interin dhe Spallettin do te kete nje denim 10 mije euro si dhe nje paralajmerim per pezullim (nese ndodh perseri, do te pezullohet me nje ndeshje) per shkak se “ne fund te ndeshjes i eshte afruar drejtuesit te ndeshjes dhe i eshte drejtuar me fjale teper te renda dhe fyese”.

Nderkohe ne kete jave, nje tranjer tjeter ka mare nje karton te verdhe dhe parlajmerim per pezullim: ai eshte Walter Mazzarri i Torinos qe ka hyre ne fushen e lojes gjate Torino-Roma pas nje penalltie te padhene per lojtaret e tij.

Per Udinesen do te kete kater mije euro gjobe per shkak se dy shishe me uje jane hedhur ne terrenin e lojes.

Per Napolon 2500 euro sepse jane ndezur disa flakadane ne shkallet e stadiumit dhe 2000 euro gjobe per Parmen per shperthimin e dy kapsollave.

Nderkohe, nga lojtaret nje dite pezullim ka mare vetem lojtari i Bolognes, Nagy.

Nuk dihet ende se cfare fjalesh ka thene Spalletti per arbitrin e ndeshjes, por duke pare madhesine e gjobes, duhet te kene qene mjaft fyese. Mendohet se tranjeri i Interit ka qene teper i nevrikosur per dy penalltite e mohuara ndaj skuadres se tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.