Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 12, 2020

Scroll to top

Top

716 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Goditja qe Interi enderron prej vitesh: “Marotta mund ta bleje per 30 milione euro”. Do te ishte nje kryeveper!

Goditja qe Interi enderron prej vitesh: “Marotta mund ta bleje per 30 milione euro”. Do te ishte nje kryeveper!
Inter Club Staff

Interi dhe Juventusi nuk e kane humbur ne asnje moment nga vezhgimi i tyre, por deshira e tij per te mos nderruar skuader ka ndalur cdo hipoteze per nje largim te mundshem.

Kjo edhe per shkak te nje premtimi per nje rinovim qe do te behej nga ana e Romes per te.

Keshtu, Lorenzo Pellegrini nuk e ka marre asnjehere ne konsiderate deri me sot te largohet nga kryeqyteti, pavarsisht se per te ka pasur nje radhe te tere me skuadra qe kane dashur sherbimet e tij.

E per te thene te verteten, kjo radhe ekziston akoma dhe Interi me ne krye Beppe Marotten eshte ne krye te saj.

Pronari i Romes nderkohe, per shkak te pandemise (e kuptueshme) ka ndalur cdo tratative me shitjen e klubit tek pronari i ri Friedkin, por nderkohe, nuk ka mbajtur as premtimin me lojtarin per rinovimin.

Lojtari do te merrte nje rritje rroge te rendesishme (aktualisht merr 2 milione euro) dhe do te eleminohej edhe klauzola qe ekziston ne kontraten e tij dhe qe frikeson jo pak Romen.

Pellegrini, i lindur ne 1996, aktualisht, mund te largohet nga Roma per 30 milione euro qe mund te paguhen ne dy keste. Kete parashikon klauzola e tij.

Me siguri nje marreveshje qe per nje lojtar me vleren e tij, i ben klubet me te medha ne Itali qe te kene nje mendim serioz per te.

Kjo sepse ai eshte polivalent ne fushen e lojes dhe luan ne te gjitha pozicionet. Prandaj ai pelqehet edhe nga nje tranjer si Conte.

Juventusi eshte rikthyer te trokase ne dyert e Romes kohet e fundit ndersa Interi nuk e ka humbur lojtarin asnjehere nga shikimi.

Eshte shume e mundur qe nje telefonate per Romen do te behet ne ditet ne vazhdim. Ne kete pike, asgje nuk mund te perjashtohet.

Marotta dhe Ausilio po e ndjekin me kujdes situaten. Nese Pellegrini perpara 6 muajve nuk donte tja dinte per nje largim, tani eshte nje piste e mundshme.

Pellegrini eshte nje goditje qe Interi e enderron prej vitesh.

Marotta mund ta bleje per 30 milione euro dhe do te ishte ne kryeveper duke pare talentin e italianit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.