Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2020

Scroll to top

Top

3,260 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Giulini: “Per Barella dakordesi me Interin, por jane zhdukur prej 20 ditesh. Tani kemi pranuar edhe oferten e Romes.”

Giulini: “Per Barella dakordesi me Interin, por jane zhdukur prej 20 ditesh. Tani kemi pranuar edhe oferten e Romes.”
Inter Club Staff

Ne dalje te zyrave te Lega Serie A, Tommaso Giulini, presidenti i Cagliarit ka folur per situaten e Nicolo Barella i cili kerkohet me ngulm ne kete merkato nga Interi dhe Roma.

“Me duket shume pak respekt ne drejtim te Cagliarit te thuash se ne duam te fusim ne gare skuadrat e tjera per lojtaret tane.”

“Ne daten 11 qershor kishim marreveshje me Interin per sa i perket pageses cash per Barella dhe qe mendoj se eshte pjesa me e rendesishme e nje tratative.”

“Kishin mbetur vetem bonuset per tu diskutuar. Por tashme ka 20 dite qe Interi eshte zhdukur dhe nuk degjojme prej tyre. Nuk e dime nese jane te interesuara akoma per djaloshin.”

“Nderkohe ka ardhur Roma dhe ka bere nje oferte per te. Jemi te kenaqur me oferten e tyre dhe e kemi pranuar ate. Tani eshte legjitime qe djaloshi te marre kohen e tij per te vendosur te ardhmen.”

“Ai nuk ka qene i orientuar tek asnje skuader dhe nuk ka marreveshje per asnje skuader. Por deshiron disa dite per te vendosur. Te shpresojme qe kjo ceshtje te mbyllet sa me shpejt.”

Nderkohe ne fund te intervistet Giulini ka treguar se nuk e ka takaur Beppe Marotten sot ne Lega.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.