Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

546 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Handanovic nuk permbahet pas ndeshjes: “Ishte momenti. Une si portier duhet ti sjell Interit…”

Handanovic nuk permbahet pas ndeshjes: “Ishte momenti. Une si portier duhet ti sjell Interit…”
Inter Club Staff

“Ishte nje ndeshje shume e ekuilibruar, shume taktike, ku askush nga te dyja skuadrat nuk deshironte te zbulohej”.

Keshtu e nis fjalimin e tij per mikrofonat e Sky Sport, portieri de kapiteni i Interit, Samir Handanovic pas ndeshjes se sotme ne Napoli.

“Ndeshjet jane te gjitha te rendesishme, por kur perballesh me skuadra qe luftojne per vendet e para, keto ndeshje jane bonuse dhe pike te rendesishme.”

“Ishte me rendesi ne radhe te pare te mos humbisnim, por me mire akoma qe te fitojme. Kemi arritur te shenojme ne, le ti gezojme keto tre pike dhe te pergatitemi per Spezian.”

“Milani eshte akoma plus nje pike perpara? Nuk mendoj se per ne do te kete ulje dhe ngritje, si paraqitje them.”

“Na kane munguar golat ne Kiev dhe kunder Shakhtar ne shtepi. Kaq. Por ne kampionat po marrim fitore me.”

“Klasifikimi eshte e vetmja gje qe ka rendesi ne fund. Duhet te vazhdojme te bejme pike dhe te shohim ne fund si do te dalim.”

Per sa i perket ndeshjes se sotme, dhe pas kritikave ndaj tij, keto jane fjalet e tij per kete ceshtje:

“Une jam kapiteni, kapiteni duhet te vere fytyren perpara te gjitheve ne momentet e veshtira dhe portieri, qe jam po une ne kete rast, duhet ti sjelli disa pike skuadres, apo jo?”

“Kjo fitore eshte shume e rendesishme, por le te pergetitemi per Spezian. Fjala kampionat? Mund ta thone shume, por duhet ta tregojme ne fushe a e meritojme apo jo.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.