Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

761 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Avokati i njohur hedh drite: “A e dini qe Interi tashme e ka ne dore totalisht Conten? Pas atyre deklaratave, ata kane te drejte…”

Avokati i njohur hedh drite: “A e dini qe Interi tashme e ka ne dore totalisht Conten? Pas atyre deklaratave, ata kane te drejte…”
Inter Club Staff

Te mendosh sot per nje shkarkim per kauze te drejte eshte e tepert, por me siguri ne drejtim te Contes shume shpejt mund te vije nje shkrese me nje gjobe nga Interi.

Por avokati i njohur italian per ceshtjet sportive, Cesare Di Cintio, i specializuar per te drejten sportive, nuk e ndjen qe te perjashtoje mundesine e pare pas shpertimit te Contes.

Tekniku zikalter shpertheu duke sulmuar klubin ne pergjithesi dhe drejtuesit e saj ne vecanti menjehere pas ndeshjes me Atalanten.

“Duhet te kete me shume mbrojtje ne fushe, por mbi te gjitha, edhe jashte saj. Kjo sepse ka permiresime per te bere.”

“Marzhet jane shume te larta, te shohim edhe nese pronari do i kuptoje keto nevoja qe ka Interi.”

“Une kam vene fytyren ne kete vit te pare, por ne te dytin sdo e ve, sepse askush nuk eshte idiot”, ka thene conte nder te tjera.

“Tranjeri ne pergjithesi, si te gjithe te teseruarit e tjere, ka nje detyre besnikerie ne drejtim te klubit dhe ne momentin qe leshon deklarata.”

“Ai duhet te mendoje qe te mos e thyeje kete detyrim e te mos nxjere publikisht deklarata apo gjykime qe konsiderohen demtues.”

“Kjo parashikohet ne normat kombetare te Drejtesise Sportive dhe ne normat kontraktuale te secilit individ me klubet respektive”, ka thene per Italpress, avokati i njohur Di Cintio.

Por per sa i perket se kush mund te jete denimi i Interit per ate qe beri Conte, eksperti i te drejtes sportive nuk mendon per denime ekstreme.

“Nuk kujtoj asnje precedent shkarkimi per asnje tranjer – vazhdon Di Cintio -. Por klubi mund te vleresoje nese deshiron ta kontestoje tranjerin pas nje sjellje si ajo.”

“Por denimet jane ne doren e Interit, dhe duhet te vihen ne peshore fjalet e Antonio Contes.”

“Gjithesesi, hipoteza e nje shkarkimi per kauze te drejte ku Interi nuk do paguante asnje cent rroge per te, mbetet ne fuqi dhe Interi mund ta aplikoje.”

“Por nuk me duket sikur Interi do te ndjeke kete rruge.”

“Gjithcka mund te perfundoje me nje gjobe te majme…”

Keshtu eshte shperhur avokati i njohur, por per hir te vertetes, nga Interi deri me tani nuk ka asnje sinjal sikur rruga e gjyqit eshte ajo qe Interi do te ndjeke.

Gjithesesi, me shume do te mesohet gjate diteve ne vazhdim ku ceshtja Conte-Inter do te qartesohet akoma me shume.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.