Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,032 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi, rinovim apo largim? Interi nuk i ka pelqyer fjalet e Wanda Nara: klubi do te tentoje tani qe…

Icardi, rinovim apo largim? Interi nuk i ka pelqyer fjalet e Wanda Nara: klubi do te tentoje tani qe…
Inter Club Staff

Cila do te jete e ardhmja e Mauro Icardi?

Sipas La Gazzetta dello Sport, situata eshte e qarte prej kohesh:

“Interi eshte gati ti beje Icardit nje rritje rroge deri me 6 milione euro ne vit plus bonuse dhe nje kontrate te re deri me 2022.”

“Pavarsisht presioneve te Wandas, cdo gje pritet te marre forme ne fillimin e qershorit kur palet do te ulen te diskutojne. Duhet vetem pak durim.”

Por per Icardin, sot ka folur edhe Corriere dello Sport. E perditshmja romane, ne krahasim me Gazzetta dello Sport, tregon me pak siguri per kete ceshtje.

“Eshte e njejta gje qe ka ndodhur edhe dy vera me pare. Wanda Nara eshte rikthyer ne skene per te arritur tek rinovimi i kontrates se Icardit. Kesaj radhe duke djegur etapat sepse nese ne 2016 e kishte nisur sulmin e saj gjate grumbullimit ne Brunico, tashme ka folur vetem 48 ore pas perfundimit te kampionatit.”

“Objektivi? Te mbyllet kontrata perpara se te shkojne me pushime. A do te arrije te kete nje tratative kaq te shpejte? Te shohim, por te negociohet me argjentinasen nuk do te jete e thjeshte dhe nje drejtues i zoti si Ausilio pritet te kete jo pak probleme. Sipas asaj qe tregon Corriere dello Sport, mbi Icardin jane syte e Real, PSG, United, Tottenham dhe Chelsea. 

“Interi do te ishte shume e lumtur nese Wanda Nara nuk do te dilte te fliste ashtu neper media, madje ato fjale e kane shqetesuar klubin zikalter sepse Ausilio deshiron qe tratativat te jene sa me pak mediatike.”

“Klubi nuk do te detyrohet nga Nara per kete tratative, por deklaratat e Naras jane cilesuar si pa vend. Gjithesesi, pavarsisht fjaleve te Wandes, Icardi ka nje kontrate deri me 2021 dhe nuk e vendos ajo nese “ose rinovohet ose largohet”, vetem ne rast se ndonje klub eshte i gatshem te paguaje klauzolen e kapitenit zikalter. Interi do te tentoje te rinovoje kontraten e Icardit vetem ne momentin

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.