Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

179 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi vuan per Boterorin. Interi shpreson tek golat e tij per Champions, ne San Siro…

Icardi vuan per Boterorin. Interi shpreson tek golat e tij per Champions, ne San Siro…
Bujar Berishaj

Ne tre ndeshjet e fundit, Icardi ka gjuajtur ne porte vetem nje here, kunder Torinos.

“Per pjesen tjeter te dhenat flasin vet: 51 topa te prekur, 33 pasime, 3 raste te krijuara, 7 gjuajtje dhe vetem nje ne porte (me Milanin nje gabim i rende), 15 topa te humbur (9 me Atalantan) dhe vetem 2 faulle te pesuara”.

“Spalletti pas ndeshjes me bergamasket e ka mbrojtur paraqitjen e Icardit, por eshte e qarte qe pret dicka me shume (jo vetem nga ai) dhe eshte e pamohueshme qe ne kete rast Icardi i ka munguar me shume Interin sesa e kunderta”.

“Tani Interi do te kthehet te luaj ne San Siro, pas tre transfertash (nese perfshijme edhe ate me Milanin, te pakten ne leter), aty ku Maurito ka treguar qe eshte decisiv”.

“Dhe tani duhet t’i kthehet golave dhe te shenoj per te udhehequr dhe derguar skuadren ne Champions League, kompeticion ne te cilin ai nuk ka luajtur akoma”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags