Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

icardi

Antonello: “Merkato nuk ka perfunduar. Vidal? Nje kampion, te shohim ne oret e ardhshme…”

26/07/2018, 21:23 |

Alessandro Antonello, administrator i deleguar i Interit, sot ishte pjesemarres ne shortin e kalendarit te Serie A.

E pyetjet rreth merkatos, me emrat si Vidal e Vrsaljko, nuk kishin se si te mungonin. Pa harruar edhe disa komente rreth Nainggolan … Read More

Drejt miqesores Inter-Sion: mbrojtje me 4 per Spallettin. Syte te Lautaro Martinez, Icardi…

17/07/2018, 22:25 |

Luciano Spalletti nuk do te eksperimentoj me mbrojtjen me 3 neser ne miqesoren me Sion.

Te pakten kjo mesohet nga stervitjet e fundit ne Pinetina, ku tekniku zikalter ka punuar me mbrojtjen klasike me 4 para portierit.

Sic raporton … Read More

C. Ronaldo: “Serie A, sfida me Icardin? Nuk kam rivalitet me lojtaret. Them qe…”

16/07/2018, 22:39 |

Mauro Icardi do te kete nje tjeter rival kete vit ne garen per golashenuesin me te mire ne Serie A por jo vetem.

Behet fjale per portugezin Cristiano Ronaldo qe kete vere erdhi te Juventus duke permbyllur aventuren te Real … Read More

Merkato, Eder ne Kine mund te zhbllokoj dy operacione: detajet. Icardi, pas 15 korrikut…

12/07/2018, 0:10 |

Inter tashme ka definuar operacionin Eder duke e shitur ate Jingsu.

Lojtari ka pranuar oferten e klubit tjeter ne pronesi te Suning dhe ne arkat zikalter do te derdhen 6 milione euro per italo-brazilianin.

Keto para, sic raporton Alfredo … Read More

Icardi, cfare deshire e madhe per Interin: “Gjithcka eshte gati! Fillojme neser por une…”

08/07/2018, 23:31 |

“Gjithcka gati, nga neser fillojme. Por une jam gati qe sonte”.

Mauro Icardi duket se nuk mund te pres as edhe nje minute me shume qe te filloj sezonin e ri me Interin.

Kapiteni zikalter ka arritur qe sonte ne … Read More

Inter, deshire per te rinovuar me Icardin: palet do te takohen shume shpejt. Wanda kerkon…

04/07/2018, 8:56 |

Ne programet e drejtorit sportiv Piero Ausilio eshte edhe tratativa per rinovimin e kontrates se Mauro Icardit.

Nga java e ardhshme, me 9 korrik Interi do te jete ne Appiano Gentile dhe cdo moment mund te jete i duhuri. Pasi … Read More

Icardi mirepret Nainggolan: “Tani nuk do luftojme me kunder njeri-tjetrit. Nga sot…” (FOTO)

26/06/2018, 18:48 |

Kapiteni i Interit, Mauro Icardi i ka dhene mireseardhjen e tij belgut Radja Nainggolan te Interi.

Permes nje postimi te publikuar ne rrjetin social Instagram ai ka mirepritur Ninjan te Interi duke shkruar edhe disa rreshta per te.

“Mire … Read More

Ausilio: “Perisic dhe Brozovic qendrojne. Do flasim per rinovimin me Icardin. Per Malcom ju them…”

25/06/2018, 21:50 |

Piero Ausilio ka folur sonte poshte zyrave te Interit pas nje dite intensive qe ka perfshire ardhjen e Nainggolan dhe takimin me Spallettin.

Drejtori sportiv zikalter eshte ndalur duke folur per gazetaret e pranishem aty. Keto jane temat per te … Read More

Zanetti: “Sa keq kjo Argjentine! Icardi? Meritonte te grumbullohej. Perisic? Eshte njeri prej atyre qe…”

17/06/2018, 0:05 |

Komente jo te mira nga ana e Javier Zanettit pas barazimit te Argjentines me Islanden.

“Te themi qe Argjentina nuk eshte e lumtur sepse askush nuk e priste kete ndeshje, sidomos per paraqitjen dhe pavaresisht penalltise se Lionel Messi”, jane … Read More

Zanetti: “Icardi i lumtur per te qendruar, nuk ka probleme. Real Madrid? I refuzova sepse…”

13/06/2018, 23:17 |

Anetar i skuadres se opinionisteve te Mediaset per Boterorin Rusia 2018, Javier Zanetti ka folur rreth disa temave te ndryshme.

Legjenda zikalter e ka nisur duke folur per Argjentinen e tij: “Ka pritshmeri te madhe dhe entuziazem. Shpresojme te arrijme … Read More

Antonello: “Icardi? Asgje per t’u shqetesuar. Plusvalencat? Do t’ia dalim. Ne merkato do te…”

12/06/2018, 20:46 |

Ne kuader te prezentimit te librit te Marco Bellinnazzo ka qene i pranishem edhe administratori i deleguar i Interit, Alessandro Antonello.

Ai eshte ndalur per te folur per gazetaret e pranishem duke prekur tema te ndryshme. Keto jane fjalet e … Read More

Marotta: “Icardi? Lojtar i shkelqyer, por transferimi te Juve eshte nje fantashkence. Cancelo…”

12/06/2018, 19:33 |

Gazetari italian, Marco Bellinazzo sot ka prezentuar librin e tij “Fundi i futbollit italian”.

Ne kete event ka qene i pranishem edhe Beppe Marotta, administrator i deleguar i Juventusit qe me kete rast ka folur edhe rreth merkatos.

Merkato … Read More

Inter-Nainggolan, pershpejtim i papritur nga zikalterit: marreveshja e mundshme! Icardi…

10/06/2018, 14:26 |

Xavier Jacobelli, drejtor i Tuttosport, ka folur per RMC Sport per mundesine per te pare Radja Nainggolan me fanellen zikalter si dhe per te ardhmen e Icardit.

Mesfushori belg i Romes eshte lidhur vazhdimisht keto dite me nje kalim te … Read More

Ausilio: “Icardi nuk leviz. Cancelo e Rafinha? Shpresa vdes e fundit. Radja? I pelqen…”

08/06/2018, 0:06 |

I intervistuar shkurtimisht nga mikrofonat e SportItalia, drejtori sportiv i Interit ka dhene disa deklarata te rendesishme rreth merkatos se Interit.

Nga Icardi e deri te Nainggolan, pa harruar edhe Cancelo e Rafinha keto jane fjalet e tij:

“Icardi? … Read More