Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 23, 2020

Scroll to top

Top

1,087 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Benalouane idea e fundit per mbrojtjen: situata

Inter, Benalouane idea e fundit per mbrojtjen: situata
Bujar Berishaj

Idea e fundit per mbrojtjen e Inter quhet Yohan Benalouane.

Klubi zikalter ne fakt ka pasur kontakte me Atalantan per francezin 27-vjecar, 17 paraqitje dhe nje gol ne kete sezon. Me veshtiresite ne tratativen me Gremion per Rhodolfo, Ausilio provon te hetoj tjera rruge per te perforcuar repartin e mbrojtjes.

Ne pritje te Murillo, qe do te vij ne Milano kete vere, Inter mendon per Benalouane, nje lojtar i dobishem qe mund te luaj si mbrojtes qendror dhe krahu. Nga nje zikalter, tek nje tjeter, ish-lojtari i Parmas ne qender te merkatos.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.