Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

353 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare po ndodh me Nainggolan? “Cagliari ndryshon oferten: po tenton gjithcka per ta marre me…”

Inter, cfare po ndodh me Nainggolan? “Cagliari ndryshon oferten: po tenton gjithcka per ta marre me…”
Inter Club Staff

Pas shpetimit dhe qendrimit ne Serie A, duket se Tommaso Giulini deshiron te ndertoje sa me shpejt skuadren per sezonin e ri.

Ai nuk deshiron qe Cagliari te vuaje njesoj si kete sezon dhe per kete arsye do qe tranjeri te kete ne dispozicion skuadren qe ne korrik.

Prandaj, qellim i i pare i Cagliarit tani eshte qe te bleje perfundimisht Radja Nainggolan, i cili eshte shume i rendesishem per ta.

Semplici nuk dihet ende nese do te qendroje dhe mendohet se Giulini po mendon per Ranieri apo Juric per sezonin e ri.

nain

“Por, pertej tranjerit, Radja Naiggolan mbetet nje prioritet shume i larte per Cagliarin duke pare peshen e tij ne skuader.”

“Cagliari ka arritur deri aty sa ka rritur edhe oferten e pare prej 3 milione eurosh per kartonin e lojtarit qe nuk eshte pranuar nga Interi.”

“Ajo eshte quajtur shume e ulet nga zikalterit dhe tani Cagliari praktikisht ofron dyfishin, rreth 6 milione euro ne total.”

“Kujtojme se nga keto, 2,5 milione euro jane gjithmone nga bonusi i Skudetos se Barella, qe ka qene e parashikuar ne kontrate.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.