Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

379 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E mbani mend presidentin e Getafes? “Ju dukej budallallik ajo qe thoja perpara 1 muaj e gjysem. Po sot?”

E mbani mend presidentin e Getafes? “Ju dukej budallallik ajo qe thoja perpara 1 muaj e gjysem. Po sot?”
Inter Club Staff

Angel Torres e mbajne mend pothuajse te gjithe tifozet e Interit per shkak te polemikave te perpara rreth nje muaj e gjysem.

Ai ka qene zeri kryesor kunder udhetimit te skuadres se Getafes drejt Milanos per te luajtur ndeshjen ne UEFA me Interin.

Ai ne ate kohe kercenoi edhe se do te terhiqete Getafen fare nga UEFA dhe ne Milano nuk do te udhetonte ne mesin e infektimit.

Ne fakt, koha i dha te drejte atij sepse UEFA me pas dhe te gjitha Federatat anulluan kompeticionet me radhe.

Nderkohe, ne nje interviste te gjate te dhene per te perditshmen spanjolle AS, numri nje i Getafes rikthehet ne kohe dhe flet kunder Federates Spanjolle te futbollit per sa i perket edhe gares per tu kualifikuar ne Champions League nga klubi qe ai drejton.

Por pervec saj ai flet edhe per vendimin ne ate kohe per te mos udhetuar drejt Milanos per te luajtur ndeshjen e Europa League kunder Interit.

“Ne ate kohe refuzimi im per te luajtur ne Milano dhe fakti qe nuk e lejova skuadren te udhetonte drejt Milanos u duk i cmendur. Sa sulme pati drejt meje? Shume apo jo.”

“Por me pas koha tregoi se une kisha te drejte. Ata edhe sot e kesaj dite jane ne karantine dhe nuk dihet se kur do te dalin.”

“Por nuk ka gje. Te gjithe e kemi nenvleresuar kete situate. E rendesishme eshte te mos vazhdojme te bejme te njejtat gabime.”

“Tani duhet te ulim rrogat. Por duhet te gjejme marreveshje per gjithcka. Jemi ne nje pike te mire si klub dhe do te respektojme vendimet por shendeti vjen i pari.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.