Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 26, 2021

Scroll to top

Top

230 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Conte eshte gati te beje pese perjashtime te rendesishme: “Nuk pritej, por ai do te ule ne stol edhe…”

Inter, Conte eshte gati te beje pese perjashtime te rendesishme: “Nuk pritej, por ai do te ule ne stol edhe…”
Inter Club Staff

Sot, vetem pas disa oresh, ne oren 15:00, Antonio Conte do te perballet ne Franchi me Fiorentinen e Prandellit per 1/8 e Kupes se Italise.

Duke pare se Interi eshte eleminuar me heret nga Champions League, zikalterit normalisht nuk mund ti lejojne vetes qe te snobojne nje trofe te tille.

Por te mos harrojme qe te dielen ne San Siro do te vije Juvnetusi, nje motiv i mire per Antonio Conten qe te heqe dore nga disa titullare te pazevedesueshem diten e sotme.

Sipas Tuttosport, Conte eshte gati te beje pese perjashtime te rendesishme diten e sotme ndaj Fiorentines.

“Antonio Conte dhe Interi i tij do te fillojne rrugen e tyre ne Kupen e Italise ne transferten e Firenzes ndaj Fiorentines.”

“Por kujdes, pas eleminimit ne Europe, nje eleminim tjeter do te ishte nje shqetesim shume i madh ne shtepine zikater: per kete arsye, ky trofe eshte nje objektiv.”

“Pasi thua kete, duhet gjendur ekuilibri i duhur, duke pare se Conte do te heqe dore nga pese titullare me peshe.”

“Ata jane De Vrij. Bastoni, Barella, Lukaku dhe Brozovic. Nuk jane emra dosido, por nese doni, kesaj liste mund ti shtoni edhe emri emrin e Vidal, edhe pse kohet e fundit nuk ka qene nje titullar i padiskutueshem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.