Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,438 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Conte po tenton ti rrembeje Interit nje nga lojtaret e saj me te rendesishem? “Gati oferta: ai e do me cdo kusht sepse…”

Inter, Conte po tenton ti rrembeje Interit nje nga lojtaret e saj me te rendesishem? “Gati oferta: ai e do me cdo kusht sepse…”
Inter Club Staff

Me sa duket Antonio Conte po vazhdon te beje te Tottenham ate gje qe e ka bere shpesh ne karrieren e tij.

Ai pasi largohet nga nje skuader, tenton qe te marre ish-lojtare qe i ka stervitur me pare sepse e shikon nje rruge me te lehte per te kapur objektivat e tij.

Me sa duket, kete po tenton sot Conte te beje me Alessandro Bastonit, sipas asaj qe tregon The Athletic ne Angli.

“Informacionet e para flasin per nje interesim teper te rendesishem te Contes dhe te Paratici per mbrojtesin e Interit.”

ont

“Lojtari ka shume pak qe ka rinovuar me Interin por Conte nuk deshiron t’ja dije sepse sipas tij Bastoni eshte mbrojtesi perfekt i qendres e majte.”

“Bastoni ne thelb eshte nje zbulim i Contes, sepse ishte ai qe e mbajti tek Interi pasi klubi deshironte ta huazonte edhe nje sezon tjeter.”

“Nderkohe, me skemat e tranjerit Bastoni eshte totalisht i familjarizuar sepse ka luajtur per dy sezone me radhe me te.”

“Tottenham mendohet se ka gati edhe nje oferte per lojtarin por ka dyshime te forta se Interi mund te pranoje te ulet ne diskutim per Bastonin me perjashtim te ndonje oferte te cmendur si puna e Lukaku-Chelsea e cila nuk mund te refuzohet per asnje lojtar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.