Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,012 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, del ne pah e gjithe shifra qe klubi do i paguaje Arturo Vidal per te prishur kontraten: “Plot…”

Inter, del ne pah e gjithe shifra qe klubi do i paguaje Arturo Vidal per te prishur kontraten: “Plot…”
Inter Club Staff

Tani mungon vetem zyrtarizimi, por eksperienca e Arutro Vidal me Interin mund te quhet e perfunduar.

Mesfushori kilian, pas dy sezonesh tek Interi, do te zgjidhe kontraten me zikalterit dhe do te vazhdoje aventuren e tij diku tjeter.

Marreveshja duket se eshte arritur mesa paleve prej kohesh dhe ne kete moment mungon vetem zyrtarizimi i saj.

Por cfare ka ndodhur? Gjithcka e zbulon Corriere dello Sport qe tregon keshtu nder te tjera edhe shifren e rene dakord.

“Kur Vidal erdhi tek Interi kishte nje sponsor te fuqishem: Antonio Conten. Ishte ai qe kerkoi Vidal perpara Tonalit.”

“Ne ate kohe Marotta nuk kishte aspak dakord me kete blerje por u dorezua perballe kerkeses se palezvishme te Contes.”

“E ja ku jemi sot, me Interin qe deshiron ta largoje Vidal dhe do duhet ta beje kete duke i paguar nje penalitet per prishjen e njeanshme te kontrates.”

“Per kete eshte arritur nje marreveshje ku Inter do i paguaje Vidal plot 4 milione euro perpara dates 30 qershor dhe Vidal do te largohet njehere e mire keshtu nga skuadra zikalter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.