Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

679 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, del ne pah nje rikthim i pabesueshem per krahun e majte? “Interi po mendon te marre perseri lojtarin…”

Inter, del ne pah nje rikthim i pabesueshem per krahun e majte? “Interi po mendon te marre perseri lojtarin…”
Inter Club Staff

Merkato e dimrit te Interi ka nje prioritet: qe te gjendet nje sulmues i besueshem qe te jete zevendesi i pare i Romelu Lukaku.

Por pertej sulmuesit, Interi ka edhe prioritete te tjera, ne dy reparte si ai i mesfushes dhe i mbrojtjes, ku Interit i mungojne dy elemente te rendesishem.

Ideja eshte qe Interi do te nderhynte ne merkato ne keto dy reparte vetem nese do te shfaqej ndonje mundesi e mire, pa bere ndonje investim te madh.

Por sipas Tuttosport, ne kete merkato janari, te Interi mund te vije nje lojtar qe ka dale nga akademia zikalter dhe qe po shkelqen ne skuadren e tij aktuale.

Behet fjale per Federico Dimarco, mbrojtesi i majte i Vernoes, qe ne kete sezon po shkelqen me kete skuader dhe aty eshte ne huazim nga zikalterit.

KUSHTI I VETEM – “Per krahun e majte emri eshte i nje lojtari qe eshte ne pronesi te Interit aktualisht si Dimarco.”

“Ai sapo ka shenuar nje eurogol me te majten ndaj Torinos dhe Mancini po e ndjek me kujdes edhe per komebtaren e tij.”

“Dimarco eshte rritur ne moshat zikalter, dhe Verona ka nje te drejte blerje mbi te qe eshte 6 milione euro.”

“Interi ka nje opsion kunder-blerje per te qe nese Verina do e bleje, do e perdore menjehere. Eshte nje operacion per veren ky, por kujdes: nese nga tani deri ne fund te muajit do te vine oferta pe Perisic, Inter do te sillte ne Milano qe ne janar 23 vjecarin milanez.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.