Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 25, 2019

Scroll to top

Top

768 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter drejt derbit, Spalletti rekuperon plot 7 lojtare: ja emrat dhe gjendja e tyre

Inter drejt derbit, Spalletti rekuperon plot 7 lojtare: ja emrat dhe gjendja e tyre
Inter Club Staff

Pas nje nate si ajo dje, sado e trishtueshme ka qene, nuk eshte ky momenti per te kthyer koken pas dhe per te menduar se cfare duhet te shkonte ndryshe por eshte momenti per te menduar menjehere per ndeshjen e radhes. 

Ne prag nuk eshte as me pak e as me shume, por nje nga ndeshjet me te rendesishme te futbollit boteror: derbi i Milanos.

Keshtu te nderrohet faqe per Interin behet e detyrueshme sepse te dielen zikalterit do te jene ne fushe per Derby della Madonnina.

Milani nga ana e saj po kalon nje moment shume te mire, gje qe nuk mund te thuhet per Interin qe ka pasur problemet e saj ne Serie A dhe vetem dje u eleminua ne Europa League.

Por sipas Corriere dello Sport, nuk ka vetem lajme te keqija ne shtepine zikalter. 

“Tani me derbin ne horizon, Spalletti do te rekuperoje plot 7 lojtare ne skuader. I pari eshte Miranda i cili ka bere nje operacio ne hunde dhe do te jete i gatshem.”

“Me pas lojtaret e tjere qe do te rekuperohen jane ata qe nuk munden te luajne dot dje per shkak skualifikimit si Lautaro Martinez dhe Asamoah si dhe tre lojtaret jashte listave te UEFA (Joao Mario, Gagliardini dhe Dalbert).”

“Kunder Milanit keshtu do te kete me shume mundesi zgjedhje por mbi te gjitha duhet te kete nje mentalitet tjeter ne fushe.”

“Mbase Interi kualifikimin e ka hedhur ne kosh qe ne ndeshjen e kaluar kur penalltia e Brozovic u gabua dhe u prit nga Trapp, por te shkuarit ne disavantazh per here te katert ne pese ndeshje ne Meazza ne Europe per kete sezon natyrisht qe nuk ndihmoi aspak.”

“Nderkohe nje lojtar tjeter qe mund te rekuperohet per ndeshjen ndaj Milanit  eshte edhe Marcelo Brozovic per te cilin pritet te kete lajme disa ore me vone.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.