Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,236 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, edhe dashurite e medha marrin fund nje dite: “Marotta teper i trishtuar i ka komunikuar largimin atij qe…”

Inter, edhe dashurite e medha marrin fund nje dite: “Marotta teper i trishtuar i ka komunikuar largimin atij qe…”
Inter Club Staff

Edhe dashurite e medha marrin fund ne nje moment te caktuar dhe ne futboll kjo fjali eshte shume e vertete.

Kjo edhe per faktin se karrierat nuk jane shume te gjata, por tifozet jane gjithmone te gatshem te lartesojne idhujt e tyre me besnik.

Por me sa duket, te Interi, pas 11 vitesh me rruge te nderthurura, Andrea Ranocchia mund te largohet perfundimisht.

Mbrojtesi zikalter eshte ne skadence kontrate ne fund te ketij sezoni dhe Inter me sa duket ka marre nje vendim te trishtueshem.

Getty Images

Sipas Calciomercato, Marotta ka kontaktuar me agjentin e lojtarit dhe ja ka dhene kete lajm i trishtuar edhe vete Ranocchias.

“I trishtuar sepse Marotta e ka vleresuar qe prej dites se pare profesionalizmin e larte te treguar nga italiani qe ne Milano ndodhet prej 2011.”

“Klubi zikalter ka nje opsion per zgjatjen e kontrates edhe me nje vit tjeter por me sa duket nuk do e aktivizoje ate.”

“Ne fund te sezonit keshtu rruga e Ranocchias dhe e Interit mund te ndahet perfundimisht. Nje lajm i trishtueshem per cdo tifoz zikalter qe pertej cilesive teknike te Ranocchias, ai ka qene gjithmone nje lojtar shume i dashur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.