Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

847 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, flet Ausilio dhe jep lajmin e madh: “Po, e kemi takuar Tottenham per Skriniar dhe i kemi thene se…”

Inter, flet Ausilio dhe jep lajmin e madh: “Po, e kemi takuar Tottenham per Skriniar dhe i kemi thene se…”
Inter Club Staff

Vetem pak minuta se Interi te debutonte zyrtarisht ne ate ndeshje te cmendur 4-3 te fituar ndaj Fiorentines ne minutat e fundit, ka pasur nje lajm shume te rendesishem per nje nga lojtaret zikalter.

Piero Ausilio ka dale perpara mediave dhe ka folur per merkaton duke prekur temen Milan Skriniar qe flitet se eshte afer Tottenham.

Keto kane qene fjalet e drejtorit sportiv te Interit per mikrofonat e DAZN per mbrojtesin dhe jo vetem:

“Misioni i Interit eshte qe te beje mire, ashtu si ka qene gjithmone. Sezoni i kaluar ka perfunduar pas nje rrugetimi te bukur si ne Itali por edhe ne Europe.”

“Na ka munguar vetem hapi i fundit drejt triumfit. Hakimi? Eshte nje zgjedhje, kemi shume lojtare, do te kete mundesi te aktivizohet me vone (per faktin se Conte e kishte lene jashte nga 11 titullare).”

“Tranjeri e di vete se cfare ben. Skriniar? Ka pasur nje takim me drejtuesit e Tottenham, po, eshte e vertete, por ne i kemi thene atyre qe ai nuk eshte ne merkato.”

“Skriniar eshte i konfirmuar dhe nuk mendojme te privohemi nga ai pasi jemi privuar nga Diego Godin qe ka shkuar te Cagliari.”

“Kante? Eshte nje lojtar i rendesishem i Chelsea, nuk eshte ne merkato. Por do te flisja per 8 mesfushoret e rendesishem qe Interi ka aktualisht ne mesfushe dhe do te vazhdoja perpara me ta.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.