Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

530 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, flet edhe Edin Dzeko: “A e dini ju se perse me ka blere Interi? Vetem per nje arsye: per te…”

Inter, flet edhe Edin Dzeko: “A e dini ju se perse me ka blere Interi? Vetem per nje arsye: per te…”
Inter Club Staff

Pas 2-0 ndaj Shakhtar, edhe Edin Dzeko eshte ndalur per Sky Sport duke analizuar ndeshjen ne Meazza.

Keto kane qene fjalet e tij.

Duhesh ti per te pasur kete lloj rezultati me Shakhtar…

“A e dini ju pse me ka blere Interi? Pikerisht per kete dhe une po mundohem te jap kontributin tim ne cdo moment.”

“Ne pjesen e pare kemi gabuar shume, por edhe portieri eshte treguar shume i zoti. Duhet te tregonim durim, te mos pesonim gol dhe me pas shenuam dy.”

“Shpresojme qe te jene mjaftueshem…”

Ke marre cmimin si lojtari me i mire i ndeshjes ne golin tend te 50 ne Europe…

“Nuk e dija… E rendesishme qe fitoi skuadra dhe qe shenova per ta. Tre pike te cmuara dhe tani jemi me afer objektivit tone.”

Cfare ju ka thene Inzaghi per te qendruar te qete?

“Edhe ne pjesen e pare ishim afer, por patem edhe dy gola te anulluar. Per fat te mire ne fund ja dolem. Inzaghi na ka thene te vazhdojme si ne pjesen e pare. Skuadra u tregua shume e zonja.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.