Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,741 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Gazzetta super e bindur: “Ja sa pike i duhen Interit ne total per Scudetton: duhet te kapin plot…”

Inter, Gazzetta super e bindur: “Ja sa pike i duhen Interit ne total per Scudetton: duhet te kapin plot…”
Inter Club Staff

Diten e sotme La Gazzetta dello Sport flet per misionin e Interit ne luften Scudetto dhe tenton te beje nje parashikim.

Ata kane marre ne analize ndeshjet e mbetura te Interit por edhe te kundershtareve dhe kane nxjere ne pah “kuoten Scudetto”.

Pra, kane treguar se sa pike duhet te kape Interi ne kete sezon per te fituar Scudetton. Por gjithesesi, ne fund te dites mbetet nje parashikim.

“Ne kete moment qe po flasim, tek Interi eshte filluar te flitet perseri per Scudetto por mbi te gjitha eshte filluar te besohet.”

“Misioni i Interit? 85 pike ne total. Me kaq pike Interi mendon se do te siguroje Scudetton dhe ky eshte objektivi i vene nga Inzaghi.”

“Kur mendohet 22 maji, Interi mendon se duhet te beje kaq pike qe ne kete dite te festoje yllin e saj te dyte.”

“Per te kapur kete kuote-scudetto, Interi duhet te beje te njejtat rezultate qe ka bere me keto skuadra qe kane mbetur ne fazen e pare.”

“Pra, do te duhen 22 pike ne total: shtate fitore dhe nje barazim ne total. Ketyre pikeve i shtohen 63 pike qe jane aktualisht.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.