Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

374 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare deklarate nga Lautaro: “Po bejme fiks ate qe na kerkon tranjeri. Per mua eshte nje enderr te qendroj te…”

Inter, cfare deklarate nga Lautaro: “Po bejme fiks ate qe na kerkon tranjeri. Per mua eshte nje enderr te qendroj te…”
Inter Club Staff

Ne fund te ndeshjes, i pari qe eshte ndalur perpara mikrofonave per te fokur ka qene Lautaro Martinez.

Ai ka qene nje nga protagonistet me te rendesishem te skuadres zikalter dhe ka folur per DAZN per ate qe ka ndodhur ndaj Sassuolos.

Sassuolo dukej sikur po luante me mire, pastaj ti dhe Lukaku si gjithmone e keni mbyllur kete ndeshje…

“Ishte nje ndeshje e prapambetur shume e rendesishme per ne, duhet te fitonim per te shtuar akoma edhe me shume diferencen.”

“Ne fillim te fazes se dyte kemi folur me njeri-tjetrin dhe tani po bejme fiks ate qe deshiron tranjeri.”

Marotta ka thene se Interi ka ende rruge per te bere. Ti e shikon Interin sikur ja ka futur vrapit nga te tjerat?

“Ne nuk duhet te mendojme sikur ka mbaruar cdo gje. Por jemi aty ku jemi sepse jemi Interi dhe bejme fiks ate qe punojme gjate javes ne fushe.”

“Jemi te lumtur, por duhet te vazhdojme. Te dielen do te kete nje ndeshje tjeter dhe duhet te vrapojme akoma.”

Pesembedhjete gola ne kete sezon…

“Per mua eshte nje enderr e bere realitet qe te jem tek Interi, ne nje skuader kaq te madhe.”

“Kerkoj gjithmone qe te permiresohem. Bej gjerat mire. Duhet te vazhdoj keshtu. Kam besim te shoket e skuadres dhe te stafi. Duhet te shpaguar besimin e tyre.”

Per Antonio Conten?

“Jam rritur shume me te. Mendersisht dhe taktikisht. Falenderoj ate dhe shoket.”

Ne vecanti Lukakun apo jo, qe te dha ate assist…

“E vertete. Dua te bej komplimentet per Sassuolon, e ka mbajtur mire topin. Por ne jemi te lumtur per punen qe po bejme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.