Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

329 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Icardi ne ndjekje te golit te kurorezimit europian: kunder Barcelones…

Inter, Icardi ne ndjekje te golit te kurorezimit europian: kunder Barcelones…
Ardis
  • On 06/11/2018, 14:23

Mauro Icardi eshte i gatshem te sfidoje serish te kaluaren e tij: sulmuesi argjentinas, ne ndeshjen ne Camp Nou nuk arriti te realizoje, sonte ne San Siro kerkon ate gol qe mund ta kurorezoje perfundimisht ne nivel europian, ne prani te lojtareve te jashtezakonshem, sic eshte Messi dhe Suarez.

Nje koncept qe e ka theksuar Corriere dello Sport“Nese ndeshja ne Camp Nou i ka sherbyer per te hequr ate tension qe ne menyre te paevitueshme do ta perjetonte ne ndeshjen e pare kunder ish skuadres se tij, ndeshja e sotme ne San Siro kunder Barcelone-s duhet te jete ndeshja e Mauro Icardi-t”.

“Me Messi-n ne pankine, e gjithe vemendje do te drejtohet tek Mauro Icardi, ne pritje te duelit me ‘Pistolero-n’ Suarez dhe ne nje pikepamje me te gjere, me nje Barcelone me eksperience ne nivele te tilla dhe qe ka perjetuar pafundesisht me shume ne krahasim me te dhe Inter-in”.

“Perballja ne distance me sulmuesin e Uruguaj-it, qe te shtunen arriti te realizoje ne La Liga dhe ne javen e kaluar arriti te realizoje nje triplete ndaj Real Madrid, mund ta stimuloje jo pak numrin 9 zikalter”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.