Inter Club Albania | October 4, 2022

Top

585 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja formacioni i mundshem anti-Napoli: “Conte, gati surpriza ne mbrojtje? Nga minuta e pare pritet…”

Inter Club Staff

Tashme fitorja shume e bukur prej Pazza Inter e zikalterve ndaj Cagliarit me rezultatin 1-3 duhet lene pas shpines.

Kjo sepse nuk ka kohe as per feste, por as per qetesi, sepse menjehere pas dy ditesh ne Meazza, Interin e pret nje ndeshje tjeter e madhe.

Vizitore do te jene djemte e Gattussos, te cilet do te vijne per te rrembyer nga Interi nje rezultat pozitiv, edhe pse heren e fundit per ta ne Serie A nuk ka perfunduar shume mire ne fushen zikalter.

Conte ne kete ndeshje do te duhet te zgjedhe me shume kujdes, sepse kjo eshte nje ndeshje qe vendos shume per garen per titull, edhe pse jemi ende heret.

Ne kete moment qe po flasim, duket se D’Ambrosio do te jete surpriza e kesaj ndeshje pas atij goli ndaj Cagliarit.

Lojtari italian mund te zere vendin e Milan Skriniar, qe mund te rrije keshtu nje ndeshje pushim pasi ka luajtur disa ndeshje radhazi.

Keshtu, treshja e mbrojtjes mund te perbehet nga Stefan De Vrij, Milan Skriniar dhe Alessandro Bastoni, perpara Handanovic.

Nderkohe, te tjeret mund te jene si me poshte: Darmian dhe Young nga krahet, Brozovic, Barella dhe  njeri ndermjet Eriksen ose Sensi ne qender te mesfushes dhe ne sulm Lukaku dhe Lautaro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.